Raków znowu wygrywa, nareszcie w Częstochowie!

W meczu 27 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w piątek (23.04) Raków Częstochowa wygrał ze Śląskiem Wrocław 2:0 (0:0). Mecz rozegrano na remontowanym stadionie przy ulicy Limanowskiego i było to pierwsze spotkanie, jakie Raków rozegrał w Częstochowie od momentu awansu do najwyższej klasy rozrywkowej.

Podopieczni trenera Marka Papszuna odnieśli tym samym 4 ligowe zwycięstwo z rzędu. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, drugą część meczu świetnie rozpoczęli częstochowianie. W 48 minucie odważnie w pole karne wszedł Fran Tudor, zagrał do Gutkovskisa, który dostrzegł niepilnowanego Davida Tjanica. Słoweniec, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej zdobył pierwszą bramkę dla Rakowa. Od 73 minuty gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika, czerwoną kartkę ujrzał bowiem zawodnik Śląska Konrad Poprawa, za sfaulowanie wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Araka. Wynik spotkania ustalił w 85 minucie, rozgrywający kolejne świetne spotkanie Marcin Cebula, po asyście Ivi Lopeza.
Po tym spotkaniu Raków Częstochowa umocnił się na 3 miejscu w ligowej tabeli i jest już prawie pewny gry w europejskich pucharach!