Raków ze zwycięstwem w Pucharze Polski

Rzutem na taśmę górą byli piłkarze Rakowa. W 1/16 finału Pucharu Polski, częstochowianie pokonali we wtorkowe popoludnie (18.10) na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 1:0.

Bramkę na wagę awansu do kolejnej rundy zdobył dla Rakowa w doliczonym czasie gry Vladyslav Kochergin.:

Marek Papszun: Naszym celem było wygrać i awansować do kolejnej rundy. Sporo zmian w składzie, które odbiły się na jakości. Myślę, że zagraliśmy dobry mecz – być może bez fajerwerków ale pod kontrolą. Pozwoliliśmy rywalom na pół sytuacji, a sami mogliśmy strzelić bramkę wcześniej. Natomiast byliśmy konsekwentni, wyrachowani, cierpliwi w grze (…). Tak właśnie trzeba grać. Do końca, pewnie i zdecydowanie. Nagroda w konsekwencji działania w końcu przyszła.

– mówił trener Marek Papszun. Bramka padła w 95 minucie spotkania. Piłkarze grali do końca i ostatecznie nie doszło do dogrywki:

Marek Papszun: Cieszymy się z awansu, szczególnie, że nie musieliśmy grać dogrywki co też braliśmy pod uwagę. Chcę tutaj pochwalić Zagłębię za determinację, wole walki, zaangażowanie. Sporo chłopaków z jakością i przeszłością ekstraklasową. To nie jest przypadkowy zespół. Też wiem  jak te losy pucharowe się toczą, że to nie jest takie proste. Drużyny ekstraklasowe odpadają na każdym etapie nie tylko z pierwszą ale też z drugą ligą, więc szanujemy mocno to co tutaj zrobiliśmy. Szczególnie, że mieliśmy spore przemeblowanie w składzie. Niektórzy zawodnicy pokazali się z dobrej strony, inni może nieco mniej ale mieliśmy „przegląd wojska” przed ligowym meczem.

W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy na boisku dwóch młodzieżowców – Kacpra Trelowskiego oraz Daniela Szelągowskiego. Do kadry meczowej wrócił z kolei Ivi López, który nabawił się urazu w meczu z Miedzą Legnica oraz pierwszy raz w tym sezonie Andrzej Niewulis. Losowanie 1/8 rozgrywek odbędzie się w piątek, 21 października, o godzinie 12:00.

Początek meczu poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego Mirosława Małolepszego, byłego zawodnika obu klubów

Mirosław Małolepszy reprezentował barwy klubu w latach 70-tych ubiegłego wieku. Wystąpił w 133 meczach ligowych, z czego w 32 na poziomie II ligi po awansie wywalczonym w sezonie 1977/78. Zdobył 56 goli. W swojej karierze występował także m.in. w Zagłębiu Sosnowiec i Koronie Kielce.

Jak poinformował klub RKS Częstochowa: Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek, 21 października o godzinie 12:00 w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Błesznie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu Raków.