Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków zagra z Pogonią

Facebook Twitter

Ekstraklasa budzi się z zimowego snu, a po powrocie Raków czeka od razu arcytrudne zadanie. W ramach 15 kolejki rozgrywek, nasi piłkarze zmierzą się dzisiaj w Bełchatowie z trzecią w tabeli Pogonią Szczecin.

Można powiedzieć, że zaczyna od razu z wysokiego C. Mecz taki, który można uznać za hit kolejki. Natomiast jesteśmy po solidnych przygotowaniach. Za nami m. in. obóz w Turcji, z którego jesteśmy zadowoleni. Tam wykonaliśmy kawał solidnej pracy i zespół myślę, że jest dobrze przygotowany i także te sparingi były bardzo wartościowe. Zobaczymy, oczywiście liga weryfikuje zawsze, rządzi się swoimi prawami. Natomiast uważam – obserwując to wszystko z boku – że drużyna solidnie pracuje i przed nami zapowiada się bardzo ciekawy mecz. To wsparcie gdzieś tam widzimy w mediach społecznościowych i czujemy to wsparcie będąc na stadionie. Wiemy, że ta oglądalność meczów Rakowa jest duża i jest rzesza kibiców, która trzyma za nas kciuki w tym roku, w którym jest 100-lecie klubu  i w roku, w którym mamy szansę osiągnąć historyczny dla klubu wynik. Natomiast też już wszyscy marzymy o tym, żeby raz, żeby pandemia dobiegła końca, i żebyśmy mogli wrócić do normalnego grania w piłkę z kibicami a dwa, że chcielibyśmy jak najszybciej wrócić do Częstochowy na Limanowskiego, bo tutaj jest nasz dom.

Raków przed wznowieniem rozgrywek rozegrał 3 sparingi. Bilans meczów kontrolnych to dwa remisy i jedna porażka.

Graliśmy z bardzo wymagającymi rywalami, z rywalami, którzy występują w silnych ligach jak Zoria Ługańsk w Europejskich Pucharach To są przeciwnicy wymagający, bardzo wartościowi rywale. Poza tym wyniki w meczach sparingowych nie mają aż tak dużego znaczenia. Trener Marek Papszun powtarzał to w naszych wywiadach, że jest zadowolony z postawy drużyny i przede wszystkim z materiału, który udało się zebrać, także tutaj na pewno można powiedzieć, że te sparingi rozegrane w Turcji są bardzo wartościowe.

W zimowym oknie transferowym do klubu dołączyło trzech graczy

Przede wszystkim największy plus trzeba powiedzieć, że nie mamy jakichś dużych ubytków kadrowych, jeżeli chodzi o to zimowe okienko. Natomiast dołączyło też trzech zawodników – jest Dominik Holec, czyli bramkarz wypożyczony ze Sparty Praga, też ze sporym doświadczeniem. Jest także Iwo Kaczmarski nasz taki duży talencik do oszlifowania, bardzo duży potencjał drzemie w tym chłopaku i wierzymy, że to jest taka nasza melodia przyszłości, żeby ten chłopak się tutaj rozwinął i pokazał pełnię możliwości. Jest także Jarosław Jach, którego chyba przedstawiać kibicom Częstochowy nie trzeba, środkowy obrońca, który tutaj wzmocni bardzo tę rywalizację na środku obrony, także transfery zostały dokonane. Być może jeszcze coś się w tej kwestii zmieni. Natomiast kadrowo zespół prezentuje się conajmniej tak dobrze jak w rundzie jesiennej i czekamy też na powrót Tomka Petraszka, Miłosza Szczepańskiego, bo to też już kwestia tygodni.

Raków nie zapłaci 30 tys. kary za rozegranie meczu z Pogonią w Bełchatowie.

Liga wystartuje trochę wcześniej niż było to pierwotnie planowane w terminarzu, także tutaj akurat ten mecz z Pogonią nie będzie pod tym względem objęty tą karą. Natomiast kwestia stadionu cały czas do nas powraca i liczymy, że jak najszybciej się uda wrócić tutaj na Limanowskiego, bo to po prostu będzie duży handicap i dla zespołu, i przede wszystkim ogromna radość dla naszych kibiców. Nam też się będzie dużo łatwiej pracowało. To jest coś, na co czekamy.

Spotkanie zapowiadał Michał Szprendałowicz – rzecznik prasowy Rakowa. Początek meczu z Pogonią dzisiaj o 20.30

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 maja 2021