Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków zagra z liderem, Skra podejmuje spadkowicza.

Facebook Twitter

Kibiców piłki nożnej w naszym mieście czeka kolejny emocjonujący weekend. Raków Częstochowa na mecz 11 kolejki PKO Ekstraklasy uda się do Szczecina na mecz z Pogonią, która aktualnie zajmuje 1 miejsce w ligowej tabeli. Skra Częstochowa w meczu 12 kolejki 2 ligi podejmie u siebie drużynę Bytovii Bytów.

Szkoda tylko, że oba spotkania zaczynają się tego samego dnia, o tej samej porze (sobota, 05.10., godz. 15:00), dlatego zobaczenie w akcji „na żywo” (na stadionie czy w transmisji telewizyjnej) dwóch częstochowskich drużyn jest niemożliwe.

Po ostatniej porażce z Wisłą Płock sytuacja Rakowa w ligowej tabeli jest coraz gorsza. Poprawienie dorobku punktowego w najbliższej kolejce będzie niezwykle trudne – Raków zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin, która w tym sezonie spisuje się znakomicie. Po 10 kolejkach zajmuje pozycję lidera PKO Ekstraklasy, z dorobkiem 21 punktów. W ostatniej kolejce Pogoń rozegrała doskonałe spotkanie, wygrywając w Białymstoku z Jagiellonią 3:2. Jedyną porażkę „portowcy” zanotowali u siebie z…. Wisłą Płock, przegrywając u siebie w identycznym stosunku jak Raków – 1:2. Drużynę Pogoni od kilku sezonów prowadzi niemiecki szkoleniowiec Kosta Runjaic, czołowymi postaciami w ekipie gospodarzy sobotniego spotkania są napastnicy: Adam Buksa, Adam Frąszczak, pomocnik Zvonimir Kozulj i występujący w ubiegłym sezonie w Rakowie Marcin Listkowski. Piłkarska ekstraklasa jest jednak niezwykle wyrównana, dlatego częstochowianie nie są bez szans w Szczecinie.

Skra Częstochowa zagra na własnym boisku z ubiegłorocznym pierwszoligowcem, drużyną Bytovii Bytów. Sobotni rywal Skry aktualnie zajmuje 7 miejsce w tabeli 2 ligi, z dorobkiem 18 punktów. Bytovia to drużyna nieobliczalna, na wyjazdach spisująca się dosyć przeciętnie. Skra z kolei bardzo dobrze prezentuje się w meczach własnym stadionie, dlatego liczymy na kolejne zwycięstwo. Punkty naszym piłkarzom są niezwykle potrzebne, bo ekipa z Loretańskiej po 11 kolejkach znajduje się w strefie spadkowej.

G.S.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj