Raków z Pucharem Polski! [FOTO][KONFERENCJA POMECZOWA]

2 maja 2021 roku kibice z Częstochowy zapamiętają na zawsze! W finale Fortuna Pucharu Polski, w meczy przeciwko Arce Gdynia, zwyciężyli piłkarze Rakowa Częstochowa. Mecz z dramatycznym przebiegiem głównie w drugiej połowie zakończył się wynikiem 2:1!

Finałowy mecz Pucharu Polski w niedzielę 2 maja odbywał się na stadionie w Lublinie. Warto na wstępie dodać, że częstochowianie postrzegani byli od początku jako faworyci pojedynku przeciwko Arce. To duma, ale z pewnością nie pomogło nieść to na barkach czerwono – niebieskich presji związanej z tak ważnym wydarzeniem.

Pierwsza połowa finału to dobra gra podopiecznych Marka Papszuna, którzy długo panowali nad piłką i rozgrywali akcje w kierunku bramki Arki Gdynia. Niestety przeciwnicy byli dobrze ustawieni co sprawiło, że częstochowianie nie mieli wielu groźnych sytuacji w których piłka mogłaby wpaść do bramki. Za to, kilka groźnych sytuacji na koncie zapisali zawodnicy Arki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część spotkania to już mecz i dramaturgia godna finału. 57 minuta meczu to gol Mateusza Żebrowskiego, który sprawił, że bliżej sięgnięcia po puchar byli gdynianie. To z kolei mocno rozdrażniło czerwono-niebieskich, którzy doprowadzili do wyrównania w 81 minucie golem strzelonego przez Ivi Lopeza! Na tym się nie skończyło. Piłkarze Rakowa chcieli zrobić wszystko, by losy spotkania rozstrzygnęły się jeszcze w podstawowym czasie gry. To udało się dzięki bramce Davida Tijanicia, który na boisku pojawił się dopiero w 80 minucie pojedynku zmieniając Marcina Cebulę. Zwycięska bramka wpadła w 89 minucie, a tuż po niej sędzia spotkania doliczył co najmniej 5 minut. Czasu na wyrównanie nie wykorzystali zawodnicy Arki i Puchar Polski na 100-lecie klubu w górę podnieśli piłkarze Rakowa Częstochowa.

Tak mecz podsumowali szkoleniowcy obu drużyn. To pełny zapis pomeczowej konferencji: