Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków z Piastem zagra u siebie!

Facebook Twitter

Raków z Pucharem Polski, ale to nie koniec sezonu. Przed ekipą Marka Papszuna kolejny ligowy mecz. Dzisiaj wieczorem (5.05) RKS zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec. To drużyna, która teraz zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Początek spotkania o 19.00.

Raków dostał już licencję na grę w PKO Ekstraklasie w kolejnym sezonie. RKS nadal może grać na murawie w Bełchatowie. Wszyscy jednak liczą, że stadion przy Limanowskiego będzie już w pełni gotowy i piłkarze na stałe się tu zadomowią. Jest jeden warunek, klub na koniec każdego miesiąca ma dostarczyć do PZPN raport z postępu prowadzonych prac modernizacyjnych. RKS otrzymał też licencję na grę w rozgrywkach klubowych UEFA. To kwestie dotyczące przyszłego sezonu. Mam jeszcze dwie informacje dotyczące trwających rozgrywek. Już wiadomo, że mecz Rakowa z Piastem Gliwice w ramach 29. kolejki odbędzie się na stadionie przy Limanowskiego. Na to PZPN udzielił jednorazowej zgody. Ten mecz w poniedziałek 10 maja. To jedna sprawa, a druga to taka, że czerwono niebiescy zostali nominowani do nagród sezonu. Kamil Piątkowski otrzymał dwie nominacje do nagród dla „Obrońcy Sezonu” oraz „Zawodnika Sezonu”. Marcin Cebula ma szansę zostać „Pomocnikiem Roku”. Kciuki trzymamy także za Marka Papszuna, który otrzymał nominację do tytułu „Trenera Roku”. Wyboru dokonają wszyscy zawodnicy PKO Ekstraklasy. Zdobywców nagród poznamy w trakcie Gali Ekstraklasy 17 maja.

Kamil Piątkowski rywalizację w gronie obrońców stoczy z Jakubem Bartkowskim (Pogoń), Josipem Juranoviciem (Legia), Filipem Mladenoviciem (Legia) oraz Benediktem Zechem (Pogoń). Z kolei o tytuł najlepszego zawodnika poza „Pioną” powalczą Tomas Pekhart (Legia), Filip Mladenović (Legia), Dante Stipica (Pogoń) i Jakub Świerczok (Piast Gliwice).

Nominację do tytułu „obrońca roku” otrzymali oprócz Marcina Cebuli także Luquinhas (Legia), Bartosz Kapustka (Legia), Filip Starzyński (Zagłębie), Mateusz Szwoch (Wisła Płock).

Szansę na tytuł „trenera roku” oprócz Marka Papszuna, mają także Waldemar Fornalik (Piast), Czesław Michniewicz (Legia), Kosta Runjaić (Pogoń) i Piotr Tworek (Warta).

Wyboru laureatów dokona 17-osobowa kapituła dziennikarzy oraz ekspertów, która nominowała pięciu zawodników do nagrody „Piłkarza Sezonu”. Głosowanie na ten tytuł odbędzie się na innych zasadach – wyboru dokonają wszyscy zawodnicy PKO Ekstraklasy. Zdobywców nagród poznamy w trakcie Gali Ekstraklasy, która w tym roku odbywa się wyłącznie jako event telewizyjny bez udziału publiczności. Transmisja z Gali Ekstraklasy rozpocznie się w poniedziałek, 17 maja o 20:30 na antenach CANAL+ i TVP Sport. W jej trakcie wyróżnieni zostaną także: Król Strzelców, który otrzyma statuetkę przygotowaną przez oficjalnego dostawcę piłek – adidas oraz Młodzieżowiec Sezonu wybrany wspólnie z PKO Bankiem Polskim spośród wszystkich Młodzieżowców Miesiąca.

źrodło: BP RKS

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj