Raków wygrywa z Piastem Gliwice 2:0

Pierwsze zwycięstwo w 2020 roku odnieśli piłkarze Rakowa Częstochowa. W meczu 24 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w piątek (28.02) nasi piłkarze pokonali wciąż aktualnych mistrzów Polski 2:0 (1:0). Bramki dla czerwono-niebieskich zdobyli Daniel Bartl i Felicio Brown Forbes.

Od początku spotkania piłkarze Rakowa byli mocno zdeterminowani, aby zmazać kiepskie wrażenie po ubiegłotygodniowej porażce z Arką Gdynia. Raków totalnie zdominował Piasta i raz po raz stwarzał zagrożenie pod bramką Frantiska Placha. Wysoki pressing naszych piłkarzy przyniósł efekt w 16 minucie, kiedy to po błędzie prawego obrońcy Piasta, Bartosza Rymaniaka, piłkę przed polem karnym gości przejął Daniel Bart i fantastycznym strzałem z dystansu zdobył pierwszą bramkę dla Rakowa. Czech rozgrywał bardzo dobre spotkanie i na pewno „odkupił winy” po źle wykonanym rzucie karnym w meczu z Legią. Niestety lewy pomocnik Rakowa z powodu urazu musiał opuścić boisko w 39 minucie, kiedy to został zastąpiony prze Piotra Malinowskiego. Do końca pierwszej połowy Raków kontrolował spotkanie i na przerwę schodził prowadząc 1:0.
Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra Piasta. Podopieczni Waldemara Fornalika zaczęli grać szybciej, często wymieniając podania i stwarzając groźne sytuacje. Częstochowianie nastawili się na grę z kontry, co przyniosło efekt w 80 minucie. Składną kontrę Rakowa skutecznie wykończył wprowadzony po przerwie Brown Forbes, asystował Fran Tudor.
Wynik do końca nie uległ już zmianie i Raków odniósł pierwsze w tym roku, zasłużone zwycięstwo. Gratulujemy!

Raków Częstochowa – Piast Gliwice 2:0 (1:0) –  16 min. Bartl 1:0, 80 min.  Brown Forbes 2:0
Skład Rakowa: Szumski, Mikołajewski, Petrasek, Jach, Tudor, Schwarz, Sapała, Poletanović (62 min. Forbes), Bartl (39 min. Malinowski), Szczepański (78 min. Piątkowski), Musiolik
Piast: Plach, Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkesov, Sokołowski (77 min. Jodłowiec), Hateley, Badia (71 min. Alves), Milewski, Felix, Tuszyński (58 min. Piotr Parzyszek)