Raków wygrywa w meczu na szczycie! Lech Poznań pokonany!

W meczu 24 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (06.03) piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali w Poznaniu z Lechem 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył w 50 minucie Ivi Lopez, po fantastycznym podaniu Frana Tudora. Po tym spotkaniu Raków zrównał się punktami z Lechem, a do prowadzącej Pogoni traci zaledwie 1 punkt.

Do składu Rakowa powrócił kapitan Andrzej Niewulis, który utworzył formację obronną z Tomasem Petraskiem i Zoranem Arsenicem. Dzięki temu Fran Tudor mógł zagrać na prawej pomocy, czyli pozycji, na której najwięcej daje drużynie w ofensywie.
Mecz na szczycie polskiej ekstraklasy w 1 połowie nie był porywającym widowiskiem. Raków był częściej w posiadaniu piłki, ale nie potrafił stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Lecha.
Druga część meczu była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych piłkarzy. Już w 50 minucie Tudor popisał się idealnym dośrodkowaniem na głowę Ivi Lopeza, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. Częstochowianie objęli prowadzenie, ale nie cofnęli się do obrony. Wciąż grali wysokim pressingiem skutecznie utrudniając rozgrywanie drużynie Lecha. Piłkarze Macieja Skorży  mieli swoje okazje – najlepszą po uderzeniu Dawida Kownackiego z 10 metrów – ale defensywa Rakowa spisywała się bez zarzutu. „Czerwono – niebiescy” utrzymali wynik do końca i zasłużenie pokonali lidera ekstraklasy na jego terenie.
Następny mecz nasi piłkarze rozegrają w poniedziałek (14.03), kiedy to na własnym stadionie podejmą ekipę Stali Mielec.