Raków wygrał ze Stalą Mielec i został liderem PKO Ekstraklasy

W meczu 25 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w poniedziałek (14.03) na stadionie przy ulicy Limanowskiego, piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Stal Mielec 2:1 (0:0) i na 9 kolejek przed końcem rozgrywek znaleźli się na szczycie ligowej tabeli.

Gole dla naszej drużyny zdobyli Deian Sorescu w 49 minucie, kiedy to wykorzystał nieporozumienie w szeregach gości i Ivi Lopez w 81 minucie z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Mateuszu Wdowiaku. Goście odpowiedzieli trafieniem Karola Getingera, przy strzale którego błąd popełnił bramkarz „czerwono – niebieskich” Vladan Kovacevic. Częstochowianie byli w tym meczu drużyną lepszą, brakowało lepszej skuteczności. W pierwszej połowie bardzo dobre sytuacje marnowali Gutkovskis, Wdowiak czy Ivi Lopez. W drugiej części spotkania podopieczni trenera Marka Papszuna byli już bardziej efektywni i odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Następny mecz Raków rozegra w najbliższą sobotę (19.03), kiedy to ponownie u siebie podejmie wciąż aktualnego Mistrza Polski Legię Warszawa.