Raków wygrał z Zagłębiem Lubin [wywiad]

Po serii trzech porażek, piłkarze Rakowa przełamali się w Lubinie. W ramach 19 kolejki Ekstraklasy nasi piłkarze pokonali Zagłębie 2:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Patryk Szysz.

Natomiast dla „czerwono-niebieskich” strzelali Ivi Lopez oraz Sasa Balić po golu samobójczym:

Dzisiaj pogoda się zmieniła. Przede wszystkim zaświeciło słońce i dla nas też. Jeżeli chodzi o mecz, wiadomo spotkały się dwie drużyny, które już były pod sporą presją i nie jest łatwo grać wtedy. Natomiast myślę, że jak na sytuację nasze punktowe i Zagłębia, i naszą, to mecz był dobry. W pierwszej połowie myślę, że my przeważaliśmy, w drugiej Zagłębie też miało momenty, kiedy my mieliśmy trudne momenty.

Tak spotkanie na pomeczowej konferencji podsumował trener Rakowa – Marek Papszun. „Czerwono-niebiescy” jechali do Lubina po przełamanie i cel udało się osiągnąć – dodaje szkoleniowiec częstochowian.

Zdecydowało – myślę, że charakter i jedność nasza taka i w końcu dopisało nam też trochę szczęścia. Bramka samobójcza, co rzadko się zdarza, żebyśmy korzystali z takich sytuacji. Dzisiaj to słońce zaświeciło dla nas, ale przede wszystkim gratuluję zespołowi i cieszę się, że w trudnym momencie robił to, co robimy na co dzień. Nie było dużej nerwowości. Wiadomo w takiej sytuacji trudno o pewność zdecydowaną i taki polot, ale myślę, że ta pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Zagłębie bardzo trudny przeciwnik, w drugiej połowie to pokazali, duża jakość i jeszcze sporo meczów na pewno zwycięskich, szczególnie tutaj.

Po przeciętnym początku 2021 roku, Raków Częstochowa umocnił się na podium Ekstraklasy.

Tym bardziej się cieszymy, że wygraliśmy w Lubinie i możemy spokojnie teraz złapać oddech, bo czekają na nas teraz cztery mecze w dwa tygodnie i te zwycięstwo było bardzo nam potrzebne i to jest wyjątkowy moment w tym sezonie, bo przełamaliśmy tę złą serię i idziemy dalej.

Raków zajmuje 3 pozycję w tabeli tracąc do prowadzącej Legii Warszawa 5 punktów.