Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków wygrał z Wartą Poznań i wrócił na fotel lidera PKO Ekstraklasy

W meczu 11 kolejki PKO Ekstraklasy, rozegranym w niedzielę (29.11) na stadionie w Bełchatowie Raków Częstochowa wygrał z Wartą Poznań 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 90 minucie Vladislavs Gutkovskis z rzutu karnego. Punkty w tej kolejce straciła Legia Warszawa i częstochowianie wrócili na pozycję nr 1 w ligowej tabeli.

Trener Marek Papszun kolejny raz zaskoczył składem. W podstawowej „jedenastce” po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się Daniel Bart, który na prawej stronie zastąpił Frana Tudora. Niespodzianką był też występ na lewej obronie Petra Shwarza, zastępującego na tej pozycji Macieja Wilusza.
Częstochowianie od początku spotkania przeważali, w 28 minucie gola zdobył Zawada, ale analiza VAR wykazała, że był na pozycji spalonej. W 35 minucie świetnej sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał Ivi Lopez. Trzeba przyznać jednak, że Warta nie tylko się broniła i potrafiła stwarzać zagrożenie pod bramką Rakowa. Na przerwę piłkarze schodzili jednak przy rezultacie 0:0.
Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli goście, którzy atakowali na bramkę Szumskiego. W grze Rakowa było sporo niedokładności, nasi piłkarze mieli problem z konstruowaniem akcji. Kiedy już udało się stworzyć zagrożenie pod bramką Warty to brakowało celności, jak np. w 60 min., kiedy w stuprocentowej sytuacji fatalnie spudłował Patryk Kun. Raków przeważał w posiadaniu piłki, ale nie wiele z tego wynikało. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem sędzia podyktował rzut karny dla „czerwono-niebieskich”, który w ostatniej minucie spotkania na bramkę zamienił Gutkovskis. Było to już 7 zwycięstwo Rakowa Częstochowa w tym sezonie. Częstochowianie przewodzą stawce drużyn, z dorobkiem 24 punktów.
Następny mecz nasza drużyna rozegra w sobotę (05.12), kiedy to zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Skład Rakowa: Szumski, Niewulis (K), Piątkowski, Shwarz, Bartl (Tudor), Tjanic, Poletanovic (Sapała), Kun, Cebula (Szelągowski), Ivi Lopez, Zawada (Gutkovskis)