Raków wygrał z Lechem Poznań!

Piłkarze Rakowa Częstochowa z każdym meczem tworzą historię. Tym razem w meczu 25 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w sobotę (17.04) pokonali na stadionie w Bełchatowie Lecha Poznań 3:1 (2:0). Bohaterem spotkania został Marcin Cebula, który najpierw zaliczył dwie asysty, następnie ustalił wynik spotkania pięknym uderzeniem w 56 minucie. Dwie pierwsze bramki dla "czerwono - niebieskich" po podaniach Cebuli zdobyli Fran Tudor (10 min.) i Kamil Piątkowski (29 min.).

Przed meczem trener Rakowa Marek Papszun świętował 5 rocznicę pracy w klubie. Piłkarze swoją postawą sprawili mu najlepszy z możliwych prezentów.
W pierwszej części spotkania częstochowianie byli zdecydowanie lepsi i górowali nad utytułowanym Lechem w każdym aspekcie gry. Przewagę udowodnili dwiema bramkami, obie zostały zdobyte po stałych fragmentach gry. Najpierw dośrodkowanie Cebuli z rzutu rożnego strzałem głową wykorzystał Tudor. W 29 minucie Cebula znowu dośrodkował, tym razem z rzutu wolnego i gola ponownie z uderzenia głową zdobył Piątkowski.
Drugą część meczu „z animuszem” rozpoczęli goście i w 49 min. Ishak zdobył kontaktową bramkę. Raków odpowiedział pięknym golem Cebuli 7 minut później. Wynik meczu nie uległ już zmianie i podopieczni trenera Marka Papszuna odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Po tym spotkaniu częstochowianie wciąż zajmują 3 miejsce w tabeli, tracąc do prowadzącej Legii 9 pkt. a do drugiej Pogoni Szczecin 4 pkt. Pamiętajmy jednak, że przed Rakowem jeszcze zaległy mecz ze Stalą Mielec. Następny mecz „czerwono-niebiescy” rozegrają już w najbliższy wtorek (20.04), kiedy to zagrają na wyjeździe z Wartą Poznań.