Raków wygrał w Szczecinie z Pogonią. Udane zakończenie świetnego sezonu

W meczu ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (16.05) piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 3:1. Gole dla naszej ekipy zdobyli Zoran Arsenic (31 min.), Ivi Lopez (67 min.) i Jakub Arak (77 min.), honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Adam Frąszczak (70 min.).

Przed tym spotkaniem w ligowej tabeli wszystko było jasne i mecz miał tylko prestiżowe znaczenie. Piłkarzom Rakowa nie zabrakło motywacji i zakończyli najlepszy sezon w historii pewną wygraną. Trener Marek Papszun dał szansę od pierwszej minuty rezerwowym zawodnikom, którzy w pełni wykorzystali szansę. W drugiej połowie dokonał świetnych zmian, wprowadzając na boisko min. Ivi Lopeza i Araka, którzy zdobyli gole.
Częstochowianie zakończyli sezon na 2 miejscu, z dorobkiem 59 pkt., tracąc do Mistrzów Polski – Legii Warszawa tylko 5 „oczek”. Trzecie miejsce zajęła Pogoń Szczecin, prawo do gry w europejskich pucharach zapewnili sobie też piłkarze Śląska Wrocław. Z ekstraklasy spada Podbeskidzie Bielsko Biała.