Raków wygrał w Gdańsku [wywiad z Marcinem Cebulą]

W meczu II kolejki Ekstraklasy Raków wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:1. Mimo, że nasi piłkarze przegrywali po I połowie 0:1, to w drugiej części gry potrafili odwrócić losy meczu.

Bramki w tym spotkaniu zdobywali Omar Haydary dla Lechii, natomiast dla Rakowa dwa gole zdobył Vladislavs Gutkovskis , a jedno trafienie dołożył Marcin Cebula:

Terminarz się tak ułożył, że w 2. kolejce spotkaliśmy się znowu z czołową drużyną w Polsce. Jak wiemy wszyscy trochę ten mecz z Legią nam się może nie tyle ułożył jak chcieliśmy, ale na pewno mogliśmy wyciągnąć z tego meczu więcej, mimo tego, że graliśmy całą drugą połowę w 10. Dzisiaj paradoksalnie role się odwróciły i graliśmy z przewagą jednego zawodnika 11 na 10 i wcale nie musi być tak, że mecz już jest przegrany dla tej drużyny. Jedno wyjście w przestrzeń Haydarego spowodowało to, że przegrywaliśmy i do przerwy schodziliśmy niepocieszeni, no ale w przerwie opanowaliśmy sytuację i to jest największa wartość tego meczu, że umieliśmy odpowiednio zareagować na tę sytuację.

Ten mecz mieliśmy pod kontrolą i na tym trudnym terenie naprawdę wygraliśmy. Z tego się naprawdę cieszę, bo to dla nas bardzo ważne po przegranej z Legią i przerwie na reprezentację. Porażka nie ustawiałaby nas dobrze. Tymczasem z mojej perspektywy zagraliśmy drugi dobry mecz i możemy dalej spokojnie pracować.

Choć to dopiero druga kolejka, to strzelec gola dla Rakowa Marcin Cebula może już składać kandydaturę do bramki sezonu. Nowy zawodnik „czerwono-niebieskich” popisał się w 46 minucie meczu fenomenalnym golem z tzw. „nożyc”:

Najważniejsze to, że od początku pokazaliśmy to, że jesteśmy drużyną i wydaję mi się, że zdominowaliśmy Lechię i mieliśmy swoje sytuację, ale niestety ich nie wykorzystaliśmy, no i niestety tak się ta pierwsza połowa skończyła, ale wzięliśmy się za siebie i pokazaliśmy to w drugiej połowie. Nie można sobie nic lepszego w tym momencie wymarzyć, także cieszę się, żę się udało strzelić. Fajnie, że ten mecz wygraliśmy. Teraz trzeba chwilkę odpocząć i jedziemy dalej.

Raków zajmuje 5 miejsce w tabeli Ekstraklasy. Kolejny mecz nasi piłkarze zagrają 14 września w Bełchatowie. Ich przeciwnikami będzie Zagłębie Lubin.