Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków wspiera Ukrainę. W dniu meczu ze Stalą Mielec klub organizuje zbiórkę darów

Facebook Twitter

Już w poniedziałek (14.03) w ramach 25 kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa podejmie na stadionie przy ulicy Limanowskiego drużynę Stali Mielec. Tego dnia prowadzona będzie zbiórka najpotrzebniejszych produktów, które następnie zostaną dostarczone na granicę oraz do centrów pomocowych na Ukrainie we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Do akcji przyłączyło się też stowarzyszenie kibiców "Wieczny Raków".

Zbiórka prowadzona będzie w poniedziałek od godziny 10:00 do 19:00 pod namiotem ustawionym przy bramie wjazdowej stadionu MSP „Raków” od ul. Limanowskiego 83.

Zbierane będą następujące produkty:

– żywność gotowa do spożycia i trwale pakowana (herbata ekspresowa, kawa, musy dla dzieci, batony, wafelki, ciastka, konserwy),

– środki opatrunkowe i medyczne (gazy, opatrunki jałowe, bandaże, plastry, leki przeciwbólowe bez recepty),

– koce termiczne i zwykłe,

– śpiwory, poduszki, kołdry,

– karimaty.

Zebrane dary zostaną dostarczone busami do oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie, który rozdysponuje je do najbardziej potrzebnych miejsc na granicy oraz na Ukrainie.
Zachęcamy wszystkich kibiców oraz mieszkańców Częstochowy do pomocy!
Przypominamy również, że dzieci uchodźców przebywających w Częstochowie lub okolicy mogą skorzystać z darmowych treningów Akademii Raków.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lutego 2023