Raków w półfinale Pucharu Polski!

W ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Polski rozegranym we wtorek (02.03) w Poznaniu, Raków Częstochowa pokonał Lecha 2:0 (0:0). Bramki na wagę awansu zdobyli dla "czerwono-niebieskich" Andrzej Niewulis w 70 min. i Vladislavs Gutkovskis w 78 min. Przy obu trafieniach asystował świetnie dysponowany tego dnia Patryk Kun.

Mecz miał ogromne znaczenie zwłaszcza dla piłkarzy Lecha Poznań, dla których sukces w Pucharze Polski był jedyną szansą na awans do europejskich pucharów. W lidze podopieczni trenera Dariusza Żurawia spisują się bardzo słabo, stąd wszystkie „siły” zostały rzucone na ćwierćfinałowy mecz z Rakowem. Trener częstochowian Marek Papszun również desygnował do boju podstawową jedenastkę, jedyną zmianą było zastąpienie słabo ostatnio spisującego się Davida Tjanica Danielem Szelągowskim.
Pierwszą połowę nasi piłkarze rozpoczęli w swoim stylu, narzucając pressing na zawodników „Kolejorza”. Po około 10 minutach Lech jednak przejął na kilkanaście minut inicjatywę i zaczął stwarzać sobie sytuacje bramkowe – min. groźnie uderzał Tiba i Sykora. Raków z przodu mógł liczyć oczywiście na kreatywność Ivi Lopeza, który min. w 34 minucie trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Do przerwy jednak nie zobaczyliśmy żadnej bramki.
Od początku drugiej połowy Lech zaczął odważniej atakować, ale nasi piłkarze grali bardzo uważnie w defensywie. W 70 minucie nastąpiło otwarcie wyniku. Patryk Kun idealnie dośrodkował z lewej strony na głowę Niewulisa i nasz kapitan wyprowadził Raków na prowadzenie. 8 minut później Kun ponownie zaliczył świetną asystę przy trafieniu Gutkovskisa, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy Bednarka. Lech dążył do zdobycia choćby kontaktowego gola, ale ataki poznaniaków były chaotyczne i nie przyniosły żadnego efektu.
Raków rozegrał bardzo dobre spotkanie i zasłużenie awansował po raz drugi w ciągu ostatnich 3 sezonów do półfinału Pucharu Polski.