Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków vs. Zagłębie Lubin. Ostatni mecz trenera Marka Papszuna w roli trenera częstochowian

Facebook Twitter

Ostatni mecz w tym sezonie u siebie Raków Częstochowa zagra z Zagłębiem Lubin. Zaraz potem klub zaprasza fanów piłki na Plac Biegańskiego na magiczny wieczór, gdzie planowana jest Mistrzowska Feta. To jednocześnie okazja do podsumowań pracy Marka Papszuna z naszą drużyną.

Marek Papszun odchodzi z Rakowa; Siedem lat pracy Marka Papszuna
Fot. Jakub Ziemianin/ Raków Częstochowa/ mat. prasowe

Trener przekonuje, że mimo ostatnich porażek z Koroną Kielce i Lechem Poznań, zespół ani razu nie odpuścił:

Marek Papszun: Przez 7 lat prowadzenia zespołu, czyli pewnie z 300 meczów już było. Przypominam sobie, że awansowaliśmy też i wcześniej   zapewniliśmy sobie utrzymanie w pierwszym sezonie. Wcześniej nigdy nie było takiej sytuacji, żebyśmy odpuścili. Oczywiście mogliśmy nie wygrać tak jak z Lechem – nie wygraliśmy, ale nigdy zespołowi nie brakowało zaangażowania i chęci woli zwycięstwa. I o to się po prostu nie martwiłem, bo na tym polega systematyczna praca, że wiesz, co zespół zrobi nawet w takich momentach, bo już masz doświadczenie, bo wiesz też, jak tych ludzi prowadzić do tego, żeby taka sytuacja nie miała miejsca, żeby właśnie chcieli wygrywać.

Losy przedostatniego spotkania ważyły się do końca, ale Wisła Płock straciła dwie bramki w 5 minut i spotkanie zakończyło się dla Medalików wynikiem 2:1. Jak będzie z Zagłębiem? Przekonamy się 27 maja o 17.30. To ostatni mecz Papszuna w roli trenera, dlatego pytaliśmy z czego jest najbardziej dumny?

Marek Papszun: Dumny jestem przede wszystkim z całego klubu, z tego jak klub się rozwija, a z tego, że ja miałem duży wpływ na rozwój tego klubu po prostu. Nie tylko na zawodników, na ludzi w sztabie, bo ci ludzie też się systematycznie rozwijają, ale też na to, co ten klub dzisiaj sobą reprezentuje, jakie ma już struktury, prawda? I że jest w stanie nad tym wynikiem sportowym nadążyć. To jest bardzo ważne. Podsumowując, jestem dumny z rozwoju całego klubu.

– powiedział Marek Papszun. Przypomnijmy Mistrzowska Feta w Częstochowie w sobotni wieczór. Planowany jest przejazd drużyny z Placu Daszyńskiego na Biegańskiego. Na miejscu świętowanie ma rozpocząć się o godz. 21.00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023