Raków przegrywa z Górnikiem Zabrze. Pierwsza porażka przy Limanowskiego w tym sezonie

W zaległym meczu 5 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w środę (15.12) piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali u siebie z Górnikiem Zabrze 1:2, mimo, że do przerwy prowadzili 1:0. Gola dla Rakowa zdobył Mateusz Wdowiak, goście odpowiedzieli trafieniami Jesusa Jimeneza i Mateusza Cholewiaka.

Kibice Rakowa zobaczyli w tym meczu dwa różne oblicza swojej drużyny. W pierwszej połowie częstochowianie grali bardzo dobrze, co udokumentowali objęciem prowadzenia. W 16 minucie świetnym podaniem do Wdowiaka popisał się grający na środku Giannis Papanikolaou, a były zawodnik Cracovii pewnie pokonał bramkarza gości. Wdowiak był bardzo aktywny w całym meczu, zwłaszcza w pierwszych trzech kwadransach. Zabrzanie w pierwszej części nie zaprezentowali niczego dobrego, nie oddając nawet strzału na bramkę Rakowa.

Druga połowa okazała się niestety koszmarna w wykonaniu naszych piłkarzy. Trener Marek Papszun prawdopodobnie zmuszony był dokonać kilku zmian, które przyniosły kiepski efekt. Na drugą połowę nie wyszedł Tudor, zastąpiony przez Długosza. W 57 min. Gvilia i Poletanovic zastąpili Arsenica i Ledermana, co skutkowało przesunięciem Papanikolau z środka pomocy do obrony. Grek występujący w barwach Rakowa niestety kompletnie nie radził sobie tego dnia na tej pozycji. W 66 minucie nie upilnował Jimeneza, który zdobył wyrównującą bramkę dla Górnika. Zabrzanie złapali „wiatr w żagle” i przejęli inicjatywę. Nasi piłkarze zaczęli grać bardzo nerwowo, raziły niedokładne podania i proste błędy w obronie. W 83 minucie po prostej stracie piłki w środku boiska Górnik przeprowadził akcję prawą stroną, po której Cholewiak pokonał Kovacevica. Górnik objął prowadzenie 2:1 i nie oddał go już do końca, zasłużenie wygrywając z Rakowemm.

Tym samym „czerwono – niebiescy” ponieśli pierwszą porażkę na stadionie przy Limanowskiego w tym sezonie. Przed podopiecznymi trenera Marka Papszuna jeszcze ostatnie spotkanie w tym roku – w sobotę (18.12) zagrają u siebie z Jagiellonią Białystok.