Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków przed kolejnym meczem

Facebook Twitter

W ramach 19 kolejki Ekstraklasy, Raków zmierzy się w piątek (26.02) w Bełchatowie z Podbeskidziem Bielsko – Biała. Przypomnijmy, nasi piłkarze w rundzie jesiennej pokonali beniaminka rozgrywek na wyjeździe aż 5:1. Jak będzie dzisiaj?

Podbeskidzie pod wodzą szkoleniowca Roberta Kasperczyka przeszło ogromną metamorfozę i w tym roku jeszcze nie przegrało.

Podbeskidzie to jest taka niewygodna drużyna, szczególnie teraz na wiosnę. Na jesieni był to na pewno inny zespół, teraz na wiosnę oni jeszcze nie przegrali meczu, więc na pewno nie będzie łatwo. Regularnie punktują, ale nasza drużyna jest bardzo zmotywowana by zrobić to, co do niej należy, by wygrać kolejny mecz, dopisać 3 punkty i wierzymy, że to się uda.

Spotkanie zapowiadał Michał Szprendałowicz – rzecznik prasowy Rakowa. Po ostatnim zwycięstwie z Zagłębiem Lubin, częstochowianie dostali wiatru w żagle, liczymy więc na odpowiedni wynik:

Jeżeli chodzi o nastroje przed nadchodzącym spotkaniem z Podbeskidziem na pewno morale drużyny poprawiły się po tym zwycięstwie z Zagłębiem Lubin. To było takie zwycięstwo na przełamanie i też takie potrzebne zespołowi. Widać było tę radość na boisku, także można powiedzieć, żę z takiego psychologicznegozo w punktu widzenia, że było to bardzo ważne zwycięstwo.

W ostatnich dniach defensywę Rakowa wzmocnił Zoran Arsenić. Chorwacki obrońca dołączył do Czerwono-Niebieskich na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok. Czy jest szansa na to, aby zagrał w dzisiejszym spotkaniu?

Zoran Arsenić dojechał do nas w środę. Jest gotowy do gry. Po pierwszym treningu także jest tutaj wszystko przygotowane to tego, by mógł wystąpić nawet w tym meczu. Oczywiście to, czy wystąpi, czy zagra to już jest decyzja trenera Papszuna.

Czy klub ma jakieś informacje z PZPN-u czy rządu, kiedy kibice mogliby wrócić na trybuny?

Jeśli chodzi o wejście kibiców z powrotem na trybuny, na razie nie zanosi się, by nastąpiło to szybko. Raczej ani luty, który już dobiega końca, ani marzec, ani być może kwiecień. nie zapowiada się by kibice mogli wrócić na trybuny. Być może, jeżeli ta pandemia trochę przystopuje to juz pierwsze takie sygnały o choćby ograniczonej liczbie kibiców, którzy będą mogli wrócić na trybuny, to pewnie w okolicach 25%, będzie można wpuszczać w kwietniu, ale to dopiero mrzonki. Czekamy na to, jak rozwinie się pandemia i nie chcemy tu dywagować nad tym, tylko czekamy na rozwój sytuacji.

Początek spotkania dzisiaj o 18.00. 19. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy dedykowana będzie legendarnemu trenerowi stulecia – Kazimierzowi Górskiemu. W ramach kolejki, która potrwa od piątku 26 lutego do niedzieli 28 lutego, wszyscy piłkarze wychodzić będą na przedmeczowe rozgrzewki w koszulkach okolicznościowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj