Raków ponownie wygrał ze Spartakiem Trnava i pewnie awansował do decydującej rundy eliminacji LKE [FOTO]

W rewanżowym meczu 3 rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy rozegranym w czwartek (11.08) piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali u siebie ze słowackim Spartakiem Trnava 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 68 minucie Vladyslav Kochergin. Tym samym częstochowianie przypieczętowali awans do decydującej rundy i o awans do fazy grupowej europejskich rozgrywek powalczą ze Slavią Praga.

W porównaniu z pierwszym meczem rozegranym przed tygodniem na Słowacji trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian w składzie. Kontuzjowanego Bena Ledermana w środku pola zastąpił Walerian Gvilia, w miejsce Mateusza Wdowiaka od pierwszej minuty zagrał Kochergin.
Goście, którzy musieli odrobić dwubramkową stratę wbrew oczekiwaniom nie rzucili się od początku do huraganowych ataków. Nie pozwolili im na to gospodarze, którzy opanowali środek boiska i w pierwszej połowie kontrolowali przebieg meczu. Dobrze spisywał się Gvilia i Fran Tudor, który dwoił się i troił zarówno w obronie jak i w ataku. Pierwsza część meczu nie była porywającym widowiskiem i zakończyła się bezbramkowo.
Drugą część meczu lepiej zaczęli goście, którzy przez pierwsze 15 minut tej części gry potrafili kilka razy zagrozić bramki strzeżonej przez Kacpra Trelowskiego. Najlepszą sytuację piłkarze Spartaka zmarnowali w 55 minucie, kiedy to z 10 metrów fatalnie spudłował Ristovski. Ta sytuacja chyba nieco wystraszyła naszych piłkarzy, którzy uświadomili sobie, że muszą poprawić swoją grę jeśli nie chcą zapewnić sobie nerwowych chwil w tym spotkaniu. W 63 minucie Ivi Lopez oddał ładny strzał z dystansu, świetnie interweniował jednak bramkarz gości. 5 minut później Hiszpan w barwach Rakowa zaliczył asystę, podając do Kochergina, który płaskim strzałem wyprowadził Raków na prowadzenie. Warto zaznaczyć, że całą akcję zapoczątkował Gutkovskis. W tym momencie „czerwono – niebiescy” prowadzili już w dwumeczu 3:0 i tylko kataklizm mógł odebrać naszym piłkarzom awans. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Raków odniósł 4 zwycięstwo z rzędu w europejskich pucharach w tym sezonie.

Przed ekipą Marka Papszuna decydujące starcie o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Już za tydzień Raków zagra pierwszy mecz z niezwykle mocną Slavią Praga, która w dwumeczu okazała się lepsza od Panathinaikosu Ateny (2:0, 1:1). Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Częstochowie.

Raków Częstochowa – Spartak Trnava 1:0 (0:0) 68 min. Kochergin

Skład Rakowa: Trelowski – Rundić, Arsenić, Svarnas, Kun (88 min. Sorescu), Gwilia (88 min. Czyż), Papanikolaou, Tudor, Ivi (75 min. Wdowiak), Kochergin (85 min. Nowak), Gutkovskis (75 min. Musiolik)