Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków podejmie Wisłę Płock, Skra zagra w Rzeszowie ze Stalą

Facebook Twitter

Przed nami kolejny weekend z rozgrywkami ligowymi naszych drużyn. W meczu 6 kolejki Raków Częstochowa podejmie dzisiaj (02.10) na stadionie w Bełchatowie drużynę Wisły Płock. Skra Częstochowa z kolei zmierzy się w niedzielę (04.10) w 7 kolejce 2 ligi na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

Raków jest na pewno faworytem piątkowej konfrontacji. Częstochowianie świetnie rozpoczęli sezon i zajmują 2 miejsce w ligowej tabeli. Styl gry podopiecznych trenera Marka Papszuna cieszy oko kibiców nie tylko z naszego miasta. Wisła Płock w bieżących rozgrywkach prezentuje dosyć „chimeryczną” postawę. Potrafiła min. pokonać na wyjeździe Wisłę Kraków 3:0, by w następnej kolejce ulec na własnym boisku beniaminkowi Warcie Poznań 1:3.
Początek spotkania na stadionie w Bełchatowie w piątek (02.10) o godzinie 18.00

Druga z naszych drużyn występująca w centralnych rozgrywkach piłkarskich – Skra Częstochowa, zalicza najlepszy start w swojej historii występów w 2 lidze. Tydzień temu „Skrzacy” pokonali na wyjeździe Bytovię Bytów, a w środę wygrali na Loretańskiej z liderem rozgrywek i tegorocznym spadkowiczem – Chojniczanką Chojnice 1:0. Teraz podopiecznych trenera Marka Gołębiewskiego czeka równie trudne spotkanie – w Rzeszowie ze Stalą. Rzeszowianie zajmują aktualnie 2 miejsce w tabeli, a w poprzednim sezonie byli o krok od awansu do 1 ligi. Prezentują jeden z ładniejszych stylów gry wśród drugoligowych drużyn i będą faworytem starcia ze Skrą.
Początek meczu w niedzielę (04.10) o godzinie 15.00

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lipca 2021