Raków po zwycięstwie z Lechem Poznań melduje się półfinale Pucharu Polski [POMECZOWE WYPOWIEDZI]

W ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Polski rozegranym we wtorek (02.03) w Poznaniu, Raków Częstochowa pokonał Lecha 2:0 (0:0). Bramki na wagę awansu zdobyli dla "czerwono-niebieskich" Andrzej Niewulis w 70 min. i Vladislavs Gutkovskis w 78 min.

Przy obu trafieniach asystował świetnie dysponowany tego dnia Patryk Kun. Zagraliśmy w nienajlepszym stylu mówił po meczu trener Lecha Dariusz Żuraw:

Trzeba powiedzieć, pogratulować Rakowowi, który zagrał dobry mecz. Wygrał zasłużenie – to trzeba powiedzieć. My poza fazą w I połowie, 20 – 25 minut, gdzie wyglądaliśmy nieźle, to niestety w wielu fragmentach meczu, graliśmy bardzo nerwowo, nie potrafiliśmy wyprowadzić piłki od tyłu, mieliśmy bardzo dużo strat. To napędzało Raków i niestety skończyło się porażką.

Niestety dla Lecha. My cieszymy się z wygranej, swoją drużynę chwali też trener Marek Papszun:

Dzisiaj bardzo się cieszę, że do czterech razy sztuka i przełamaliśmy tą złą passę. Zagraliśmy bardzo dobrze, jako zespół może ma mniej umiejętności, ale na pewno dużo serca, determinacji dzisiaj, jak w każdym właściwie spotkaniu, swoich zawodników widziałem i to jest dla mnie najważniejsze. Oczywiście kluczem tutaj było zwycięstwo, bo to jest Puchar Polski i mecz jeden, który decyduje i to był cel nadrzędny, który osiągnęliśmy. Z tego się bardzo cieszę, gratuluję całej szatni, wszystkim ludziom, którzy na to zapracowali i jesteśmy w półfinale Pucharu Polski.

Raków rozegrał bardzo dobre spotkanie i zasłużenie awansował po raz drugi w ciągu ostatnich 3 sezonów do półfinału Pucharu Polski.