Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków odrabia kolejkę i ma szanse wskoczyć na fotel lidera!

Facebook Twitter

W czwartek Raków rozegra wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice, to zaległe spotkanie 2 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Przed naszymi piłkarzami na pewno trudne spotkanie, chociaż Piast w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Aktualnie zajmuje dopiero 15 miejsce z 11 punktami. Raków z kolei ma szansę wskoczyć na fotel lidera PKO BP ekstraklasy:

Marek Papszun: To zaległe spotkanie, co oznacza, że można podreperować konto punktowe, kiedy nie grają rywale i taki jest cel. Jedziemy na niełatwy teren, bo Piast to taka drużyna wymagająca i doświadczona. Będziemy chcieli zrekompensować niedosyt po meczu w Łodzi ale będziemy musieli zagrać skutecznie z jeszcze większą chęcią odniesienia zwycięstwa. Wtedy nasze szanse będą większe.

– mówił na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec częstochowian. Trener Marek Papszun w czwartkowym meczu nie będzie mógł skorzystać z Marcina Cebuli, Valeriane Gvilii oraz Szymona Czyża, którzy przechodzą rehabilitację, a także Milana Rundicia, który jest kontuzjowany. W spotkaniu z Piastem zabraknie również Zorana Arsenicia, który w meczu z Widzewem otrzymał czwartą żółtą kartkę.

Marek Papszun: To duże osłabienie, ale musimy sobie radzić bez niego. Wierzę, że sobie poradzimy. Są możliwości bo jest jeszcze Bogdan Racovitan, trzeba o tym pamiętać (…). Mamy tutaj pole manewru (…). Wierzę, że jako drużyna będziemy spisywać się jak do tej pory, bo na bardzo mało pozwalamy przeciwnikom. W ostatnim meczu na wyjeździe tylko jedna sytuacja, więc mam nadzieję, że dalej będziemy tak skuteczni w defensywie ale zdecydowanie lepsi w ataku.

W ubiegłym sezonie Raków dwukrotnie pokonał Piasta – na wyjeździe zwyciężył 3:2, u siebie pokonał gliwiczan 1:0. Początek czwartkowego meczu zaplanowano na godzinę 20:45.

Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać na Canal+ Sport.

Czytaj także:

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024