Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków na święta na wyjeździe z Niecieczą w 29. kolejce Ekstraklasy

Facebook Twitter

Przed piłkarzami Rakowa świąteczne granie. W Wielką Sobotę (16.04) w ramach 29 kolejki Ekstraklasy - czerwono-niebiescy zagrają na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

W kontekście walki o mistrzostwo, częstochowianie w tym meczu muszą udowodnić swoją pozycję, po ostatnim, nie do końca udanym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Gramy. Rozgrywki wchodzą w decydującą fazę. Za nami mecz ze Śląskiem – słaba pierwsza połowa. Będziemy chcieli zagrać zdecydowanie lepiej i zwyciężyć. To nie jest łatwe zadanie przed nami, bo gramy z przeciwnikiem, który walczy o utrzymanie. Mecz traktujemy bardzo poważnie. Zawodnicy są przygotowywani od dłuższego czasu, że możemy zmienić pozycje.

Jak dodaje selekcjoner Rakowa – Marek Papszun, w meczu z Termaliką nie zagra na pewno Fran Tudor, który pauzuje za kartki. Z kolei Zoran Arsenić wraca do pełnej sprawności po krótkim urazie. Pod znakiem zapytania stoi także występ Vladana Kovacevića, ale drużyna jest na to przygotowana.

Przeciwnik ma swoje cele, my też mamy swoje. Jesteśmy trochę podrażnieni tym ostatnim wynikiem, bo nie zrobiliśmy tyle, ile trzeba, żeby wygrać. Będziemy chcieli to zmienić, zrobić tyle, żeby wystarczyło do wygranej. Nie zmienia to faktu, że Nieciecza walczy o utrzymanie i ma jakościowych zawodników, więc będziemy musieli zagrać na swoim wysokim poziomie, żeby tam wygrać.

Termalika Nieciecza to obecnie 17 drużyna rozgrywek Ekstraklasy. Choć ten zespół jest w strefie spadkowej, to trener Marek Papszun nie uważa, że będzie to łatwy mecz.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024