Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków ma szansę uniknąć kary z PZPN przez opóźnienie w powstaniu stadionu

Facebook Twitter

Piłkarze Rakowa obecnie przygotowują się rundy wiosennej w tureckim Belek. Do kraju powrócą 22 stycznia, a już 29 rozegrają kolejny mecz ekstraklasowy z Pogonią Szczecin. Jak dowiadujemy się przy Limanowskiego, jest duże prawdopodobieństwo, że klub nie będzie musiał płacić 30 tyś złotych grzywny za rozegranie tego meczu w Bełchatowie.

Przypomnijmy taką karę ustalił wcześniej PZPN na niewyrobienie się przez miasto z modernizacją stadionu Rakowa na wiosnę:

W chwili obecnej nie ma jeszcze decyzji komisji licencyjnej w tym temacie. Rozmawiałem z prezesem Bońkiem ogólnie o tej sytuacji, jak wygląda proces przebudowy stadionu. Rozmawialiśmy też w kontekście przyspieszenia rozgrywek o tydzień. Zresztą pojawiła się wypowiedź pana prezesa mówiąca o tym, że ten mecz z Pogonią nie będzie jeszcze brany pod uwagę, natomiast my patrzymy generalnie na proces przebudowy stadionu i na to, co się dzieje chcielibyśmy, żeby ten proces – wiadomo – nastąpił jak najszybciej. Rozmawiamy z wykonawcą, rozmawiamy z przedstawicielami miasta i głęboko wierzę w to, że w tej rundzie wiosennej zagramy i to będzie jakiś tam pojedynczy mecz tylko już wrócimy na stałe i zadomowimy się na Limanowskiego.

Tłumaczył Wojciech Cygan – prezes Rakowa. W 2021 roku, częstochowski klub obchodzi także jubileusz stulecia. Póki co, sternik „czerwono-niebieskich” nie chce zdradzać jak będzie wyglądało świętowanie, ale zapewnia, że przygotowania do jubileuszu trwają.

Obchody 100-lecia są zaplanowane. W chwili obecnej trwa dogrywanie pewnych szczegółów. Natomiast my tego nie komunikujemy także z tego powodu, czyli takiej pewnej niewiedzy, co do tego jak bardzo pewne wydarzenia będą mogły zaistnieć w tej przestrzeni, w tych czasach, w których obecnie żyjemy. Ja wierzę i mam takie przekonanie, że pod koniec tego półrocza uda się zorganizować te imprezy, które gdzieś tam w planie są, które dotyczą stricte 100-lecia. Na chwilę obecną przygotowujemy się do takiego wariantu.

W internecie RKS już rozpoczął promocję 100-lecia klubu:

Rozpoczęliśmy, co widać na naszych mediach społecznościowych, nawiązanie do 100-lecia, jeżeli chodzi o kwestię logotypów i pewnego znaczenia tej rocznicy a myślę, że już najbliższe dni pokażą też, jaki mamy plan na całe te półrocze

– dodaje prezes Rakowa Wojciech Cygan.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj