Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków czy Legia zagra 2 maja na Narodowym? Wszystko okaże się już dziś wieczorem

Facebook Twitter

To będzie mecz przez duże „M”. Wieczorem przy Limanowskiego poznamy kolejnego finalistę Pucharu Polski. W meczu półfinałowym rozgrywek Raków zmierzy się z Legią Warszawa, czyli z drużyną, z którą całkiem niedawno czerwono-niebiescy zremisowali w Ekstraklasie.

Jednak teraz nie może być podziału punktów:

Ważny mecz i dużej rangi. Gramy o wejście do finału Pucharu Polski i zagranie na stadionie narodowym tego finału i obronę tego pucharu, bo jesteśmy zdobywcami. Będziemy chcieli ten puchar obronić. Przeciwnika znamy, mierzyliśmy się niedawno. Sądzę, że to był trudny mecz, najtrudniejszy dla naszego rywala i chciałbym, żeby teraz też tak było, ale żeby wynik był na naszą korzyść. Remisu nie może być. Będziemy przygotowani, będziemy zdeterminowani, żeby ten mecz wygrać. 

– mówi trener Rakowa Marek Papszun. Mimo słabszego początku sezonu, „Wojskowi” grają, co raz lepiej, co zauważa szkoleniowiec częstochowian:

Legia jest dzisiaj zespołem, który wrócił na swoje tory, który wygrywa mecz za meczem i spodziewam się podobnego meczu do tych, które grali. U przeciwnika wiem, że musi grać dwóch młodzieżowców. Myślę, że musi to wziąć mocno pod uwagę przy zestawieniu składu.

Jak trener ocenia stan murawy przy Limanowskiego po krótkim powrocie zimy?

W chwili obecnej boisko wygląda już coraz lepiej, jest poprawnie. Zdajemy sobie sprawę, że nie było wykonane jak należy i teraz mamy tego pokłosie. Staramy się to boisko wyprowadzić. Jest dużo lepiej niż było w Poznaniu, więc nie mamy co narzekać. Pracują nasi greenkeeperzy, robią naprawdę świetną pracę. Boisko nie powinno przeszkadzać ani jednej, ani drugiej drużynie.

Raków w tym sezonie jest w stanie odebrać Legii wszystko – mistrzostwo Polski, a także szansę na występy w Europie dzięki wygranej w Pucharze Polski:

Musimy stanąć na wysokości zadania, być bardzo dobrze przygotowanym w każdym aspekcie, bo mamy godnego przeciwnika w półfinale. Drugi półfinał jest trochę zróżnicowany klasowo. W zeszłym roku byliśmy w finale, ale my co roku jesteśmy dość wysoko. Byliśmy w półfinale, ćwierćfinale w ostatnich latach, więc dochodzimy wysoko w tym pucharze. Ostatni rok był najbardziej doświadczany dla nas, bo weszliśmy do finału i go wygraliśmy. Z tego oczywiście też czerpiemy i to stosunkowo było najwcześniej historycznie. Jesteśmy doświadczeni w takich meczach już pucharowych i mam nadzieję, że to doświadczenie będzie też widoczne.

Początek spotkania o 18:00.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024