Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa zremisował z Zagłębiem. Koronacja Mistrzów Polski [FOTO]

Facebook Twitter

W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie rozegranym w sobotę (27.05) Raków Częstochowa zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1. Mecz nie miał już znaczenia dla żadnej z drużyn i zszedł na dalszy plan. Najważniejsze tego dnia było pożegnanie Marka Papszuna i koronacja nowego Mistrza Polski.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszego gola strzeliło Zagłębie w 73 minucie. Piłkę płaskim strzałem uderzył Pieńko, a ta po rykoszecie wpadła do bramki strzeżonej przez Kacpra Trelowskiego. 3 minuty później Raków wyrównał, swoją pierwszą bramkę dla Rakowa zdobył Berggren.

Remis w tym spotkaniu oznacza, że „czerwono – niebiescy” wygrali rozgrywki PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 75 punktów, notując w sezonie 2022 / 2023 aż 23 wygrane, 6 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy: 63-24. Najskuteczniejszym zawodnikiem Rakowa został w tym sezonie Bartosz Nowak, autor 10 goli.

Najważniejszymi wydarzeniami było pożegnanie trenera Marka Papszuna, któremu kibice zgotowali owację na stojąco w 7 minucie spotkania. Po wręczeniu medali trener wsiadł do helikoptera, który wylądował na murawie stadionu i symbolicznie odleciał z trenerem na pokładzie.

Po meczu nastąpiła koronacja piłkarzy, sztabu szkoleniowego i włodarzy Rakowa, która zwieńczyła najpiękniejszy sezon w historii Rakowa i częstochowskiej piłki nożnej.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj