Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa zagra z Arką Gdynia

Facebook Twitter

Po przerwie związanej z meczami reprezentacyjnymi, na ligowe boiska wracają piłkarze PKO Ekstraklasy. W najbliższą sobotę (14.09), w meczu 8 kolejki Raków Częstochowa podejmie na boisku w Bełchatowie drużynę Arki Gdynia.

Oba zespoły w ligowej tabeli dzieli zaledwie 1 punkt (Raków – 6 pkt., 12 miejsce, Arka – 5 pkt., 14 miejsce), dlatego mecz ma dla tych drużyn spore znaczenie.
Raków na pewno chciałby nareszcie przełożyć niezłą grę na ligowe punkty, po ostatnich porażkach z Lechem Poznań i Legią Warszawa. Arka z kolei fatalnie zaczęła sezon, ale w poprzedniej kolejce odniosła pierwsze zwycięstwo, pokonując u siebie Górnika Zabrze 1:0. Kluczowym zawodnikiem ekipy trenera Jacka Zielińskiego jest Holender serbskiego pochodzenia, Marko Vejinović, który w rundzie wiosennej przyczynił się do dobrej gry Arki i utrzymania w lidze. Po sezonie nie przedłużył kontraktu, jednak przed wspomnianym meczem z Górnikiem ponownie został zawodnikiem drużyny z Gdyni.
W ekipie Rakowa występuje 2 zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Arki Gdynia – Patryk Kun i Aleksandar Kolev. Kun nie znalazł miejsca w zespole Arki i przed sezonem 2018/2019 dołączył do Rakowa, z miejsca stając się jednym z podstawowych zawodników. Bułgar z kolei został sprzedany do Rakowa w trakcie obecnego sezonu. Obaj na pewno będą chcieli udowodnić swoją wartość byłemu pracodawcy.
Początek meczu w sobotę (14.09) o godzinie 15.00, na stadionie w Bełchatowie. Jak zwykle zachęcamy kibiców do licznego stawienia się na meczu i głośnego dopingu dla naszej drużyny.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj