Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa zagra w sobotę z Piastem Gliwice

Facebook Twitter

Piłkarze Rakowa wracają na Limanowskiego. Przed nami pierwszy mecz w rundzie wiosennej na własnym obiekcie. Pierwszy gwizdek w sobotę (4.02) o 15.00. Rywalem Rakowa będzie zajmujący 16 miejsce w ligowej tabeli Piast Gliwice.

Fot. facebook.com/RakowCzestochowa

Trener Marek Papszun zapowiada walkę na boisku:

Marek Papszun: Szykujemy się na inaugurację na naszym boisku. Walczymy, walczymy przede wszystkim z warunkami atmosferycznymi i to jest dzisiaj dla nas największe wyzwanie. Wierzę, że pogoda dopisze na tyle, że stan boiska nie przeszkodzi stworzyć dobrego widowiska, bo gramy z drużyną Piasta, która jest drużyną silną i pokazała to w pierwszym spotkaniu i po zmianie trenera widać tam dobrą energię. Drużyna doświadczona i liczę na to, że to widowisko wspólnie stworzymy.

Sobotnie spotkanie Rakowa z Piastem Gliwice poprowadzi Szymon Marciniak. Będzie to jego pierwszy mecz PKO Ekstraklasy po mundialu w Katarze. Rywalizacja ta będzie więc nie lada gratką dla fanów piłki nożnej, jednak w oglądaniu widowiska może przeszkodzić pogoda i infrastruktura:

Marek Papszun: Jest jak jest. Infrastruktura wiadomo jaka jest, nie ma co do tego wracać. My się przygotowujemy najlepiej jak umiemy i stosujemy różne takie zabiegi. Jeżeli chodzi o sztab i ludzi, którzy się zajmują boiskami, ale też my tutaj wewnątrz i przygotowując drużynę radzimy sobie i liczę też na kibiców. Nie mamy łatwych warunków, ale tak jak powiedziałem, nie zmienimy tego ani pogody, ani infrastruktury w tej rundzie, więc musimy zewrzeć szyki i wierzę, że kibice zapełnią cały stadion, pogoda, my bez względu na okoliczności staniemy na wysokości zadania i zagramy dobry mecz, a przede wszystkim zwyciężymy.

W sobotnim spotkaniu nie zobaczymy Frana Tudora, który został ukarany czerwoną kartką w trakcie meczu z Wartą Poznań. W kadrze meczowej znajdzie się natomiast Mateusz Wdowiak, który wraca do gry po kontuzji.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023