Raków Częstochowa wysoko wygrywa ze Śląskiem Wrocław

W meczu 24 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w piątek (10.03) na stadionie przy ulicy Limanowskiego, Raków Częstochowa pewnie wygrał ze Śląskiem Wrocław 4:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Kochergin, Ivi Lopez (2 gole) i Bartosz Nowak. Honorowe trafienie dla gości zanotował Yeboah.

Raków Częstochowa przystąpił do piątkowego spotkania oczywiście w roli faworyta. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwa z Jagiellonią Białystok i Pogonią Szczecin na pewno dodały naszym piłkarzom pewności siebie.

W składzie częstochowian ponownie zabrakło kontuzjowanego Patryka Kuna. Trener Marek Papszun zmienił środek pola – Kochergin zastąpił Papanikolau na pozycji defensywnego pomocnika, dzięki czemu do podstawowej „jedenastki” wrócił po kilku spotkaniach przerwy Bartosz Nowak. W zestawieniu wrocławian zaskoczeniem był brak najlepszego piłkarza Śląska Yeboaha, który spotkanie zaczął na ławce rezerwowych.

Od pierwszych minut Raków przejął inicjatywę i kontrolował przebieg spotkania. Śląsk bronił się niemal całą drużyną nie stwarzając praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Kovacevica. W pierwszych 30 minutach dobre okazje na otwarcie wyniku mieli min. Gutkovskis, Nowak czy Ivi Lopez. Częstochowianie dopięli swego w 36 minucie, kiedy to po podaniu Nowaka piłkę do siatki skierował Kochergin. Na przerwę Raków chodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Prawdziwy festiwal strzelecki „czerwono – niebiescy” rozpoczęli w drugiej części meczu. W 49 minucie na 2:0 podwyższył ivi Lopez, który otrzymał bardzo dobre podanie z własnej połowy od Rundica. W 55 minucie trzecią bramkę potwierdzającą bardzo dobry występ w tym spotkaniu zdobył Nowak. 7 minut później na tablicy wyników widniał już wynik 4:0, swojego drugiego gola w meczu zdobył Ivi Lopez. Wynik meczu na 4:1 ustalił w 68 minucie wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Yeboah, który wygrał pojedynek z Tudorem i pokonał Kovacevica.

Pewne 3 punkty zdobyte w meczu ze Śląskiem powiększyły dorobek naszych piłkarzy do 58 „oczek”. Częstochowianie pewnie zmierzają po tytuł mistrza Polski. Następny mecz podopieczni trenera Papszuna rozegrają za tydzień w sobotę (18.03), kiedy to podejmą ponownie na własnym stadionie Cracovię Kraków.

Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 4:1 (1:0); Kochergin 36 min. 1:0, Ivi Lopez 49 min. 2:0, Nowak 55 min. 3:0, Ivi Lopez 62 min. 4:0 – Yeboah 68 min. 4:1

Skład Rakowa: Kovacevic, Rundic, Arsenic, Svarnas, Jean Carlos (Racovitan), Kochergin (Berggren), Lederman, Tudor, Ivi Lopez (Musiolik), Nowak (Wdowiak), Gutkovskis (Cebula)