Raków Częstochowa wygrywa z liderem!

Świetny mecz w wykonaniu piłkarzy Rakowa! W sobotę (06.10) w meczu 11 kolejki PKO Ekstraklasy czerwono - niebiescy pokonali na wyjeździe drużynę Pogoni Szczecin 2:1!

Mecz dla Rakowa rozpoczął się źle – już w 2 minucie gospodarze objęli prowadzenie, po uderzeniu Spiridonovica. 6 minut później skutecznie odpowiedział Raków – po zagraniu w pole karne Miłosza Szczepańskiego o piłkę powalczył Brown Forbes, na tyle szczęśliwie, że do własnej bramki piłkę skierował obrońca Pogoni Jakub Bartkowski. Remis nie zadowolił naszych piłkarzy i w 14 minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Petra Shwarza gola dla Rakowa, uderzeniem głową zdobył Łukasz Kościelny. Do końca pierwszej połowy nie wiele się już działo. Po przerwie Pogoń rzuciła się do odrabiania strat, a Raków kontratakował. Świetnie w bramce częstochowian spisywał się jednak Jakub Szumski, który bronił strzały Adama Buksy czy Zvonimira Kozulji. Piłkarze Rakowa również mieli okazję na podwyższenie wyniku, ale brakowało szczęścia i skuteczności. Ostatnie minuty spotkania przypominały „obronę Częstochowy”, było nerwowo, ale Raków utrzymał prowadzenie do końca i ze Szczecina wywiózł zasłużone 3 punkty! Gratulujemy!

Posłuchajcie jak trener „czerwono-niebieskich” skomentował to spotkanie:

Było to 4 zwycięstwo Rakowa Częstochowa w tym sezonie, aktualnie nasi piłkarze zajmują 12 miejsce w tabeli z 12 punktami. Częstochowianie swój następny mecz rozegrają po „reprezentacyjnej” przerwie, w poniedziałek, 21.10, na stadionie w Bełchatowie podejmą w roli „gospodarza” Śląsk Wrocław.