Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa wraca do gry. Na początek Warta Poznań

Facebook Twitter

Po długiej zimowej przerwie wracają rozgrywki Ekstraklasy. Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Raków Częstochowa rozegra już w sobotę 28 stycznia. Nasi piłkarze na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim zmierzą się z Wartą Poznań. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

Fot. rakow.com

Za nami konferencja prasowa przed tym spotkaniem, na której trener Marek Papszun mówił m.in. o tym co będzie kluczowe w walce Rakowa o mistrzostwo kraju w tym sezonie:

Marek Papszun: Chciałbym oczywiście, żeby ta rywalizacja zakończyła się jak najszybciej, ale dla mnie jest najważniejsze, żeby zakończyła się sukcesem, czyli po naszej myśli, nawet jeżeli miałaby być to walka do ostatniej kolejki, to i tak będzie mnie to satysfakcjonowało. Będziemy walczyć w każdym meczu, żeby tę przewagę zwiększać, a nie ją utrzymać czy patrzeć ciągle w tabelę, czy nasza przewaga topnieje, czy przeciwnicy siedzą nam na plecach, czy możemy jeszcze swobodnie oddychać. Teraz najważniejszy dla nas mecz z Wartą Poznań.

Piłkarze Rakowa mają za sobą długie przygotowania do rundy wiosennej. Drużynie udało się utrzymać kluczowych zawodników i pozyskać jeszcze kilku nowych. Jak trener Papszun ocenia drużynę i jej przygotowanie?

Marek Papszun: Wierzę w to, że ci zawodnicy, których mamy, już są na wyższym poziomie niż byli nawet w poprzedniej rundzie, niektórzy przynajmniej plus tacy zawodnicy, którzy wracają, bo Marcin Cebula czy Tomas Petrasek mieli dość długie przerwy spowodowane kontuzjami, oni wrócili do pełnej dyspozycji, szczególnie Petrasek, który grał w sparingach w Turcji. Liczę też na tych dwóch zawodników, którzy dołączyli, że szybko się zaadoptują, Jean Carlos i Adrian Gryszkiewicz.

Z drużyną pożegnał się Andrzej Niewulis. Deian Sorescu, Daniel Szelągowski i Xavier Dziekoński zostali wypożyczeni. Przed startem rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie zapytaliśmy o nastroje jakie panują w szatni Rakowa:

Marek Papszun: Z optymizmem patrzymy, bo zespół jest dobrze przygotowany. To oczywiście zweryfikuje liga, natomiast czuć już koncentracje i to, że ten mecz się zbliża. Dobrze, że już gramy, że okres przygotowawczy za nami. Dzisiaj jesteśmy świadomi tego, w którym miejscu jesteśmy po tej rundzie i co mamy do wygrania, a co mamy do ewentualnego stracenia. Teraz dla nas najważniejszym celem jest przygotowanie do meczu z Wartą Poznań i zwycięstwo na inaugurację

– mówi Marek Papszun, trener Rakowa.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernardo Santos zapowiedział, ze będzie stałym bywalcem meczów ekstraklasy. O to, czy ktoś z czerwono-niebieskich może znaleźć się na liście Santosa dotyczącej nowego zgrupowania, zapytaliśmy trenera Rakowa Marka Papszuna:

Marek Papszun: Życzę tego każdemu Polakowi, żeby do tej reprezentacji trafił. W oczach poprzedniego selekcjonera było kilku zawodników. Patryk Kun był powoływany na zgrupowanie, więc wierzę w to, że ciężką pracą będą w stanie wpaść w oko czy zostać zapisani przez nowego selekcjonera. Nie jest tajemnicą, że nie mamy zbyt dużo Polaków w kadrze, więc wyboru u nas dużego nie ma.

A tymczasem trzech graczy Akademii z rocznika 2011 zostało powołanych do reprezentacji Śląska na Międzynarodowy Turniej Młode Talenty 2023. Dwudniowy puchar zostanie rozegrany w dniach 5-6 lutego w miejscowości Nižná Korňa na Słowacji i będzie to jego trzecia edycja. W turnieju wezmą udział: Śląski ZPN, Małopolski ZPN, Stredoslovenský Futbalový Zväz (Słowacja) i Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz (Czechy).

Na zgrupowanie zaproszono 18 zawodników, wśród których znajduje się trzech reprezentantów Rakowa Częstochowa: Mikołaj Skipirzepa, Ksawery Chudy i Franciszek Ciekot. Gratulujemy.

Źródło: własne, BP RKS

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023