Raków Częstochowa pewnie wygrywa z Miedzią Legnica

W meczu 29 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w sobotę (22.04) w Legnicy Raków Częstochowa wygrał z Miedzią 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Damian Tront (trafienie samobójcze) i Bogdan Racovitan. Wygrana Rakowa i porażka Legii Warszawa w tej kolejce (0:1 z Wartą Poznań) oznacza, że nasza drużyna ma już 11 punktów przewagi nad drugimi w tabeli "wojskowymi".

Raków Częstochowa

Osłabiony Raków Częstochowa

Raków Częstochowa przystąpił do tego meczu osłabiony brakiem trójki kluczowych graczy. Z powodu kontuzji odniesionej w meczu z Widzewem Łódź nie zagrał lider częstochowian Ivi Lopez. Kontuzjowany jest też Milan Rundic, z powodu kartek nie zobaczyliśmy też Stratosa Svarnasa. W ich miejsce trener Marek Papszun desygnował do gry Kochergina i długo nie widzianego w składzie Racovitana.

Lider oczywistym faworytem

Mimo braku tych piłkarzy Raków był faworytem tej konfrontacji. Miedź Legnica zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i znajduje się na prostej drodze spadkowej do 1 ligi. „Czerwono – niebiescy” wywiązali się ze swojej roli i nie mieli większych problemów w odniesieniu zwycięstwa.

Pełna kontrola spotkania

W 35 minucie dośrodkowanie Bartosza Nowaka w pole karne pięknym strzałem głową wykończył zawodnik Miedzi Damian Tront. Była to oczywiście bramka samobójcza. W drugiej połowie częstochowianie mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale dopięli swego w 76 minucie. Po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym gospodarzy swoją drugą bramkę w karierze dla Rakowa zdobył Racovitan.

Mistrzostwo już o krok

Po tym spotkaniu Raków ma 11 punktów przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Do końca rozgrywek pozostało tylko 5 kolejek. Następny mecz nasi piłkarze rozegrają w piątek (28.04), kiedy to podejmą na własnym stadionie Lechię Gdańsk.

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 0:2 (0:1): 35 min. – Tront (sam.) 0:1, 76 min. – Racovitan 0:2

Skład Rakowa: Kovacevic, Racovitan, Petrasek, Arsenic, Tudor, Lederman (Berggren), Papanikolau, Jean Carlos (Długosz), Nowak (Cebula), Kochergin (Wdowiak), Gutkovskis (Piasecki)