Raków Częstochowa pewnie wygrywa w Szczecinie

W meczu 23 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (05.03) Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:0. Piękne bramki dla naszej drużyny zdobyli Vladyslav Kochergin w 38 minucie i Jean Carlos Silva w 53 minucie.

Raków Częstochowa

Mecz lidera z trzecią drużyną w tabeli zapowiadał się najciekawiej w tej kolejce ekstraklasy. Raków Częstochowa przystąpił do tego spotkania osłabiony brakiem kontuzjowanego Patryka Kuna, którego na lewym „wahadle” zastąpił Jean Carlos Silva. Do składu na środek obrony powrócił Zoran Arsenic.

Początek meczu był trochę nerwowy w wykonaniu naszych piłkarzy, którzy zanotowali kilka strat w środkowej strefie boiska. Na szczęście czujna była obrona Rakowa i Kovacevic. Z każdą minutą częstochowianie grali coraz lepiej i zaczęli być stroną przeważającą. Swoją przewagę zaznaczyli najmocniej w 39 minucie, kiedy to objęli prowadzenie po pięknym uderzeniu Kochergina z lewego narożnika pola karnego. Na przerwę Raków Częstochowa schodził prowadząc 1:0.

Na drugą część meczu nie wyszedł niespodziewanie Ivi Lopez, którego zmienił Mateusz Wdowiak. Tą połowę z impetem zaczęli gospodarze, szukając wyrównującej bramki. W 50 minucie szczecinianie mieli ku temu doskonałą okazję, ale kapitalną interwencją po strzale Almqvista popisał się Kovacevic. 3 minuty później to jednak Raków Częstochowa zdobył drugą bramkę. Autorem gola był Jean Carlos, który podobnie jak w poprzedniej kolejce w konfrontacji z Jagiellonią Białystok popisał się pięknym uderzeniem „z powietrza”, z linii pola karnego.

Od momentu podwyższenia wyniku przez „czerwono – niebieskich” Pogoń nie miała już nic do stracenia i atakowała większą liczbą zawodników. Na boisku pojawili się ofensywni piłkarze gospodarzy Kowalczyk i Bichakhchyan. W 77 minucie ponownie dobrą okazję na zdobycie gola miał Almqvist, ale ponownie świetnie interweniował Kovacevic. Defensywa częstochowian do końca meczu spisywała się bez zarzutu, mimo kontuzji Svarnasa, którego zastąpić musiał Tomas Petrasek. Wynik nie uległ już zmianie i „czerwono – niebiescy” po dobrej grze zasłużenie wygrali 2:0.

Raków Częstochowa po tej kolejce umocnił się na pozycji lidera, mając w dorobku 55 punktów i 9 „oczek” przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Następny mecz nasi piłkarze rozegrają w piątek (10.03), kiedy to podejmą na własnym stadionie ekipę Śląska Wrocław.

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 0:2 (38 min. Kochergin; 53 min. Jean Carlos)

Skład Rakowa: Kovacevic, Rundic, Arsenic, Svarnas (Petrasek), Jean Carlos, Papanikolau, Lederman (Cebula), Tudor, Ivi Lopez (Wdowiak), Kochergin (Berggren), Gutkovskis (Musiolik)

Skład Pogoni: Stipica, Koutris, Zech, Triantafyllopoulos, Wahlqvist, Kurzawa (Bichakhchyan) , Dąbrowski, Grosicki, Zahovic (Kowalczyk), Wędrychowski, Almqvist