Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa od wygranej rozpoczął zmagania w nowym sezonie. Wcześniej klub otrzymał spory zastrzyk gotówki z budżetu miasta

Facebook Twitter

Raków zwyciężył inaugurację rozgrywek. W pierwszej kolejce Ekstraklasy nasi piłkarze pokonali przy Limanowskiego Wartę Poznań.

Zwycięską bramkę zdobył w 79 minucie Vladislavs Gutkovskis:

Marek Papszun: Udany początek. Nie ma to jak dobrze zacząć i wygrać, z tego jestem zadowolony. To jest mecz w Ekstraklasie. Każdy przeciwnik, jak teraz widzimy, szczególnie Warka, która miała dużo czasu, żeby się przygotować, będzie chciał coś ugrać i tego się musimy spodziewać. Musimy być na pewno lepiej przygotowani w sensie nastawienia, koncentracji nad tym, co mamy robić, żeby zagrać lepszą pierwszą połowę. Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, a z drugiej strony pozwoliliśmy na niewiele przeciwnikowi. Co do drugiej połowy, zdominowaliśmy intensywnością, jakością

– tak na gorąco spotkanie z „Zielonymi” podsumował trener Rakowa Marek Papszun.

Przed startem rozgrywek, częstochowski klub dowiedział się, że dostanie spory zastrzyk gotówki od miasta. Magistrat w ramach „Promocji miasta po przez sport” przekazał Rakowowi 1 mln 700 tys. złotych:

Krzysztof Matyjaszczyk: Staramy się promować przez sport, stąd w budżecie miasta Częstochowy są środki przeznaczone na promocję miasta poprzez piłkę nożną i te środki przypadają Rakowowi. 1 mln 700 tys. złotych to kwota, którą miasto zasiliło budżet naszego klubu. Taka sama kwota jest w przypadku promocji miasta poprzez żużel i ta z kolei przypada Włókniarzowi, a także promocja miasta poprzez tenis stołowy, bo te 3 zespoły grają w najwyższych klasach rozgrywkowych i przynoszą największy efekt promocyjny dla naszego miasta.

Po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu dla klubu zadowolenia nie krył prezes Rakowa – Adam Krawczak:

Adam Krawczak: Bardzo cieszy ta współpraca. Myślę, że ona też pokazuje, to nie jest tylko monetarne wsparcie, to jest zarządzanie klubem, obiektem, który jest miejski. Wymaga dobrych relacji. To tylko potwierdza, że idziemy w dobrym kierunku i te relacje są coraz lepsze. Myślę, że z każdej strony jest wola do tego, by rozwijać ten klub. Oczywiście są różne bariery. Mamy swoje ograniczenia, ale w ramach tego, na co mamy realnie wpływ, zarówno my jak i miasto, staramy się rozwijać ten klub najlepiej jak potrafimy.

A o Częstochowie na pewno będzie głośno już w tym tygodniu. Raków w najbliższy czwartek (21.07) rozegra mecz w ramach II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA.

Mecz z wicemistrzem Kazachstanu rozpocznie się o 21:00 na stadionie przy ul. Limanowskiego

W II rundzie zagrają z FC Astana.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj