Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa: Kristoffer Klaesson dołącza do klubu

Facebook Twitter

Norweg, Kristoffer Klaesson dołącza do Rakowa na zasadzie transferu bezgotówkowego. 23-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2027 roku.

Raków Częstochowa
fot.fb/Raków Częstochowa/ fot.Jakub Ziemianin

Raków Częstochowa z nowym zawodnikiem

Kristoffer Klaesson urodził się 27 listopada 2000 roku w Oslo. Ma 189 cm wzrostu i gra na pozycji bramkarza. Jest wychowankiem Strømmen IF, z którego w 2011 roku przeniósł się do Vålerengi. W klubie ze stolicy Norwegii przeszedł drogę od akademii do występów w pierwszym zespole. Od 2021 roku reprezentował barwy Leeds United. W zespole Pawi rozegrał 1 mecz w Premier League, 2 w Championship, a także 1 w Pucharze Anglii. Częściej miał okazję grać dla drużyny młodzieżowej klubu z Leeds; stawał między słupkami 30-krotnie (28 meczów w Premier League 2 i 2 spotkania w EFL Trophy). Zagrał także 20 meczów dla reprezentacji Norwegii U-21.

 Razem z naszym sztabem szkoleniowym przeanalizowaliśmy sytuację dotyczącą naszych bramkarzy i zdecydowaliśmy się zareagować. Podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem, który w przeszłości pokazał swoje umiejętności i potencjał. Kristoffer ma niemal kompletny profil dobrego bramkarza z umiejętnościami zarówno w klasycznym zachowaniu pod bramką, jak również grze nogami i ustawianiu się w strefie podbramkowej. Wierzymy, że razem ze sztabem pomożemy mu wejść na jeszcze wyższy poziom. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć jego występy dla Rakowa

 stwierdził dyrektor sportowy Rakowa, Samuel Cárdenas.

Źródło: rakow.com

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024