Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa: Dwie kolejne zmiany. Kto przychodzi, kto odchodzi?

Facebook Twitter

W najnowszych ruchach transferowych Raków Częstochowa pożegnał się z Wiktorem Długoszem, który przenosi się do Korony Kielce. Jednocześnie klub wita w swoich szeregach brazylijskiego pomocnika, Adriano Amorima.

Raków Częstochowa: Dwie kolejne zmiany

Wiktor Długosz opuszcza Raków Częstochowa i na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do Korony Kielce.

23-letni pomocnik dołączył do Rakowa w lutym 2021 roku. Debiut w czerwono-niebieskich barwach zanotował 13 lutego w ligowym meczu z Lechią Gdańsk rozgrywanym w Bełchatowie. Swojego jedynego gola dla Rakowa zdobył w lipcu 2021 roku w spotkaniu z Piastem Gliwice. Łącznie zanotował 57 występów. W trakcie swojego pobytu w Rakowie wywalczył mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie Puchar i Superpuchar Polski. W poprzednim sezonie występował na zasadzie wypożyczenia w Ruchu Chorzów.

Wiktor Długosz poza Rakowem, a do drużyny z Limanowskiego dołączył tymczasem 22 latek z Brazylii.

Brazylijczyk, Adriano Amorim na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa! 22-letni zawodnik podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2028 roku z opcją przedłużenia o rok.

Nowy zawodnik Rakowa urodził się 15 lutego 2002 roku w Brasilii. Ma 175 cm wzrostu. Jest wychowankiem klubu Osvaldo Cruz. W 2020 roku przeszedł do Coimbry, natomiast 2 lata później spędził okres na wypożyczeniu w Villa Nova AC. W ostatnich 2 sezonach grał w ramach transferu czasowego w portugalskim Leixões; najpierw reprezentował zespół U-23, a w ostatniej kampanii rozegrał 40 spotkań dla pierwszej drużyny (34 w II lidze portugalskiej, 3 w Pucharze Ligi Portugalskiej i 3 w Pucharze Portugalii).

Źródło: Biuro Prasowe RKS

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024