Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa coraz bliżej zdobycia Pucharu Polski

Facebook Twitter

Raków drugim półfinalistą tegorocznych rozgrywek o Puchar Polski. Obrońcy trofeum pokonali w Gdyni Arkę 2:0, a więc drużynę, którą czerwono-niebiescy ograli w maju w finale w Lublinie.

Bramki we wczorajszym spotkaniu zdobyli Sebastian Musiolik oraz Vladislav Gutkovskis:

Powiem ogólnie o naszej drodze – jest dość trudna. W tej fazie pucharu wszystkie mecze gramy na wyjeździe. Trzeci mecz gramy z drużyną, która jest z niższej ligii, ale też najwyżej klasyfikowana, drużyna, która bardzo dobrze rozpoczęła rundę wiosenną i ma wielu doświadczonych zawodników w składzie, ogranych już na poziomie Ekstraklasy. To nie są łatwe mecze na wyjeździe, to są drużyny, które nie ma nic do stracenia i wiemy, że w każdej rundzie jest jakaś sensacja, a dzisiaj też do takiej doszło

– zwycięstwo Rakowa z Arką podsumował trener Rakowa – Marek Papszun. Częstochowianom pozostał już tylko jeden krok w drodze do finału:

Mamy drużynę, która umie przygotować się do takich meczów, podejść, ale też nimi zarządzać, bo zawsze w takich meczach jest jakiś trudny moment i dzisiaj też takie były. My to umiemy przetrwać i takie spotkania wygrać. Myślę, że wygraliśmy zasłużenie i cieszymy się z tego bardzo, bo chcemy zagrać w finale po raz drugi z rzędu. Jesteśmy blisko, ale jeszcze jeden krok nam został. Dzisiaj jesteśmy bardzo zadowoleni. Ja jestem zadowolony jako trener z tego, co drużyna zaprezentowała. Jedziemy dalej. Teraz musimy się przyszykować do arcytrudnego meczu w Poznaniu i powalczyć, bo nie mamy nic do stracenia.

Raków z liderującym w ekstraklasie Lechem Poznań zagra w niedziele (6.03) na wyjeździe. Początek spotkania o 17:30.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024