Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rajd Rowerowy „Z Serca Dla Serca Kubusia”. Zbierają ponad 2 mln zł na leczenie 4-latka w USA

Facebook Twitter

Od piątku do niedzieli (24-26.06) potrwa Rajd Rowerowy "Z Serca Dla Serca Kubusia". Pomysłodawcy wyznaczyli rowerową trasę między Częstochową, Piotrkowem Trybunalskim i Łodzią. Na dwóch kółkach na mapie przejadą po trasie w kształcie serca, a w ten sposób będą zachęcać do wspierania leczenia 4-latka.

Chłopiec z ciężką wadą serca musi przejść ratującą życie operację w USA. Koszt to ponad 2 mln złotych:

Jacek Lemierski: Chcemy zebrać jak najwięcej środków na leczenie Kubusia Szwagruka. Potrzebujemy 2 mln 300 tys., żeby Kubuś mógł żyć, żeby mógł przeżyć. Dla nas to bardzo szczególne wydarzenie, gdyż zostało 50-parę dni na uzbieranie pieniędzy. Musi mieć operację w Bostonie, bo w Polsce nikt się nie podejmie tej operacji.

Jak mówi pomysłodawca rajdu rowerowego Jacek Lemierski, czasu jest coraz mniej, a rodzina małego chłopca musi zebrać ogromną kwotę. Akcję na rzecz Kubusia wspierają już znani aktorzy, sportowcy i muzycy. Odbywają się kiermasze, licytacje i akcje społeczne. Kubuś Szwagruk wciąż czeka na pomoc, teraz wesprą go w oryginalny sposób rowerzyści:

Jacek Lemierski: Rajd charytatywny dla Kubusia. Trasę rowerową zrobiliśmy w kształcie serca, rozdzielona na 3 dni po 160 km dziennie. Wyruszamy z Częstochowy spod Ratusza, przez Radomsko, Piotrków Trybunalski, Rawę Mazowiecką. 10 osób jedzie, jedzie kierowca z zabezpieczeniem technicznym, pielęgniarz. Jadę ja z kolegami, ze znajomymi, nawet 14-latek z nami jedzie.

O charytatywny Rajd Rowerowy po Polsce pytaliśmy Jacka Lemierskiego, głównego pomysłodawcę wydarzenia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj