Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Radni szukają pieniędzy. O miejskiej kasie i czy będą w niej pieniądze, ponownie na listopadowej sesji

Facebook Twitter

Częstochowscy radni podwyższyli miejskie podatki. Samorząd szuka i pieniędzy i oszczędności. Zmian w zapisach finansowych dla miasta będzie więcej, bo rada wkracza w okres sesji budżetowych, jak zawsze przed końcem roku.

Miejskie wpływy i wydatki będą jeszcze szczegółowo analizowane podczas nadchodzących obrad. A te już w połowie listopada:

Małgorzata Iżyńska: Niestety to, co dotyka wszystkie gminy w Polsce, również i Częstochowa stanęła przed problemem reorganizacji całych budżetów ze względu na drastyczne podwyżki, które dosięgają nie tylko indywidualnych odbiorców – nas mieszkańców, ale tak samo jak mamy gospodarstwa domowe, tak samo tyczy się to budżetu miejskiego, więc te wartości są determinujące, jeżeli chodzi o zmiany budżetowe, które dzisiaj zachodzą i które na pewno na sesjach budżetowych, listopadowych będą bardzo silnie brane pod uwagę

– mówi Małgorzata Iżyńska, radna z ramienia SLD. Kolejne obrady 17 listopada powinny przynieść ważne decyzje. Prezydent Miasta, Krzysztof Matyjaszczyk przedstawi w formie graficznej założenia przyszłorocznego budżetu miasta:

Zbigniew Niesmaczny: Podejmowaliśmy uchwały około budżetowe. Na podstawie tych uchwał, które dotyczyły podatków, które dotyczyły innych opłat miejskich, lada moment pan prezydent skończy konstruowanie budżetu i przedstawi go wysokiej radzie. Do 15 listopada pan prezydent ma obowiązek sformułowania budżetu i już 17 listopada będzie zwołana kolejna sesja

– zapowiada Zbigniew Niesmaczny, przewodniczący Rady Miasta.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023