Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Radni przegłosowali powiększenie płatnej strefy parkowania w Częstochowie!

Facebook Twitter

Zdecydowaną większością głosów radni podjęli w czwartek (18.02.) uchwałę w sprawie powiększenia strefy płatnego parkowania w Częstochowie. Do strefy włączony zostanie zatem m.in. rejon klasztoru jasnogórskiego - okolice ulicy Klasztornej, część ulic św. Barbary i Kordeckiego, rejon Rynku Wieluńskiego i fragment ul. św. Rocha.

Płatnym parkowaniem zostanie objęte również południowe sektory sąsiadujące z dzisiejszą strefą. Chodzi o okolice Skweru Sybiraków i Skweru Sokołów na południe od ul. Sobieskiego do ul. Słowackiego i Dunikowskiego, a także znaczna część alei Wolności. Strefa powiększy się od 1 maja:

Druk BR8 – podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości i sposobu pobierania opłat za pobieranie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania na terenie miasta Częstochowy. (…) Przy 19 głosach za, 8 przeciw i 1 wstrzymującym się podjęliśmy tę uchwałę.

– obradom przewodniczył wczoraj (18.02.) przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny. Przeciwni przyjęcia uchwały byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Jeden radny- Artur Gawroński, wstrzymał się od głosu. Dodajmy, że uchwalone w czwartek (18.02.) zmiany będą obowiązywać także w rejonie Starego Miasta i rejonu archikatedry, przy ul. Ogrodowej do Piotrkowskiej, na. ul Krakowskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021