Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Chcesz zapisać dziecko do żłobka? Zaszczep je

Facebook Twitter

Radni określili na nowo kryteria dokumentów w sprawie naboru do publicznych przedszkoli i żłobków. Szczepienia dzieci będą warunkiem przy przyjęciu do żłobka miejskiego. Chciała tego rozwiązania przeważająca cześć częstochowskich radnych.

Zaświadczenie o zaszczepieniu malucha skutkować ma też większą ilością punktów przy rekrutacji do przedszkoli. Przeciwników szczepień przybywa w mieście. Stąd potrzeba oświadczeń w tej sprawie, zdaniem wnioskodawców…

Wyjaśnia Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu. Kilka klubów radnych wnioskowało aby rada ponownie zajęła się palącym tematem, projekty były oddolnym pomysłem części rady. Dotyczyły zdrowia naszych dzieci, szczególnie ważne wydają się w aspekcie rosnących zachorowań na odrę, mówi radna Jolanta Urbańska.

O zmiany w przepisach rekrutacyjnych wnioskowali radni, ale problem z egzekwowaniem obowiązkowych szczepień dostrzega także samorząd.

Dodaje Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy. Czy wprowadzenie oświadczeń dla rodziców dzieci kandydujących do przedszkoli będzie uznane za zgodne z prawem, ocenią służby wojewody. Rodzice i dzieci premiowani mają być przyznawaniem większej liczby punktów w rekrutacji za wywiązanie się z obowiązkowych szczepień najmłodszych.

Dodaje Jolanta Urbańska, częstochowska radna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020