Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Radni na razie nie zajmą się sprawą kasyna. Zdjęli uchwałę z porządku obrad

Facebook Twitter

Firma z Warszawy wnioskowała do władz Częstochowy o pozytywną opinię dla lokalizacji kasyna przy ul. Popiełuszki. Tematem miała zająć się 1 grudnia Rada Miasta, ale decyzję odsunięto w czasie.

Okazało się, że radni o planach wiedzą niewiele, a przedsiębiorca, który chce ubiegać się o koncesję ma zostać zaproszony na kolejne posiedzenie. Sprawa wtedy ma wrócić do porządku obrad.

Łukasz Banaś: Kiedy podejmowaliśmy decyzję o lokalizacji kasyna, przedstawiciele chcący uzyskać od nas pozytywną opinię, zadeklarowali pewne rzeczy. Dzisiaj z kolei mamy wrzucone z automatu na obrady sesji pewne punkty, a nie wiemy co Ci przedstawiciele chcą i jak to kasyno ma wyglądać. Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych firm. Czy też będą składać jakieś deklaracje wsparcia dla sportu, kultury, tak ja miało to miejsce w latach ubiegłych?

Ostatecznie podjęto uchwałę o zmianie porządku obrad. Mówili przewodniczący Zbigniew Niesmaczny oraz radny Łukasz Banaś. Kwestia lokalizacji kasyna ma szansę wrócić do dyskusji jeszcze w grudniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023