Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rada Społeczna Szpitala Miejskiego straciła zaufanie do dyrektora lecznicy

Facebook Twitter

Placówka prowadzona jest zdaniem jej członków niegospodarnie, stąd formalny wniosek o zmianę w fotelu dyrektora. Decyzje jeszcze nie zapadły, ale problem sygnalizował podczas sesji Rady Miasta, członek społecznej rady Jacek Krawczyk.

Mówi radny Jacek Krawczyk:

Zarzuty społecznej rady szpitala dotyczyły przede wszystkim nieskutecznego działania na rzecz podtrzymania pracy SOR-u i zapewnienia mu kadry medycznej. Dyrektor Wojciech Konieczny z kolei wyjaśnia, że lekarzy dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szukał kilka miesięcy wszelkimi możliwymi kanałami.

Mówi dyrektor Częstochowskiego Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny. Społeczna rada częstochowskiego szpitala domaga się zmiany na tym stanowisku. Pismo w tej sprawie trafiło na biurko prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, który domaga się od dyrektora pełnego raportu finansowego. Opinie na temat szefostwa placówki były jednak wśród radnych podzielone…

Dodaje radny Jerzy Nowakowski. Przypomnijmy że dług placówki oszacowany jest na 115 mln złotych. Dyrektor na zapewnienie pracy SOR-u wnioskował o dodatkowe 12,5 mln złotych. Decyzja o odwołaniu dyrektora Koniecznego na razie nie zapadła.

Dodaje Jacek Krawczyk z częstochowskiej Rady Miasta i Społecznej Rady Miejskiego Szpitala Zespolonego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj