Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Puste ulice, mniej emisji, ale więcej odpadów

Facebook Twitter

Epidemia koronawirusa spowodowała, że produkujemy więcej śmieci – informuje Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Da się to zauważyć zarówno w pojemnikach na śmieci, a sprzęt ochronny- jak rękawiczki czy maseczki- często „lądują” na ulicy:

Jest to problem, który był widoczny szczególnie w marcu, kiedy rząd wprowadził te dodatkowe ograniczenia związane z ruchem i wyposażeniem w środki osobistej ochrony. Wtedy faktycznie były widoczne maseczki i rękawiczki w koszach na plastik bądź na trawnikach, ale wspólnie z częstochowski urzędem oraz przedsiębiorstwem komunalnym, zorganizowalismy małą kampanię, że rękawiczki i maseczki powinny trafiać do odpadów zmieszanych. I myślę, że to się polepszyło, bo to stanowiło zagorżenie dla firmy, która woziła odpady, oni nie wiedzieli czy rękawiczki są bezpieczne czy nie, w taki sensi czy pochodzą osoby zakażonej czy zdrowej. Przez pierwsze dwa tygodnie mieliśmy trochę więcej pracy, ale później to się uspokoiło.

A jak to wygląda na Sobuczynie? Czy na składowisku odpadów jest rzeczywiście więcej śmieci?

Strumień odpadów lekko się zmienił. Część firm się zamknęła i w części niezamieszkałej uległ zmniejszeniu, natomiast z racji tego, że siedzieliśmy w domach, produkowaliśmy więcej odpadów, więc to później w postaci śmieci do nas wróciło.

– mówił Łukasz Kot, dyrektor usług zewnętrznych w CzPK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024