Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Psy policyjne z Częstochowy pomogły przy akcji ratowania kociaka

Facebook Twitter

Częstochowskie psy służące w policji pomogły przy akcji ratowania kociaka. Dwa czworonogi służbowe Kair i Jarika udowodniły, że powiedzenie "Żyć jak pies z kotem" ich nie dotyczy.

W ubiegłym tygodniu aspirant sztabowy Paweł Kowalczyk i aspirant Robert Kolanko ze swoimi czworonożnymi pupilami patrolowali radiowozem ulice miasta, gdy wprost pod tylne koła jadącego przed nimi samochodu wbiegł mały kotek. Kierowca pojazdu nie miał szans go nawet zauważyć. Mundurowi zatrzymali swój radiowóz, a potem podeszli do wystraszonego i rannego czworonoga. Młody kocur nie mógł stanąć na tylnych łapach. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy i na sygnałach przetransportowali do weterynarza. W akcji cały czas brały udział policyjne psy, nawet na moment nie wykazały irytacji obecnością kociaka. Okazało się, że w wyniku potrącenia zwierzak doznał złamania miednicy i tylnej łapy.

Prawdopodobnie kotek nie ma właściciela, dlatego lecznica, która podjęła się jego leczenia, prosi o pomoc finansową i wsparcie leczenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj