Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pseudokibice wyposażeni w młotek poturbowali człowieka za długi

Facebook Twitter

Dwaj pseudokibice brutalnie pobili dłużnika. Próbowali przemocą wymusić od niego zwrot pieniędzy. Pobity w porę powiadomił policję, a agresywni młodzi ludzie mogą skończyć w więzieniu.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Mieszkaniec Częstochowy powiadomił organy ścigania o tym, że został pobity. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pokrzywdzony umówił się z kilkoma mężczyznami na rozmowę w sprawie zaciągniętego długu. Po tym jak odmówił zwrotu należności tłumacząc się brakiem funduszy, dwóch mężczyzn pobiło go uderzając go pięściami oraz młotkiem i powodując u niego ogólne obrażenia ciała. Kryminalni zatrzymali do sprawy dwóch mieszkańców miasta związanych ze środowiskiem pseudokibiców.

To mężczyźni znani mundurowym

– informuje rzecznik miejskiej komendy, podkom. Sabina Chyra-Giereś. Kryminalni znaleźli też przy nich narkotyki:

Podczas zatrzymania 24-latek i jego 22-letni kolega posiadali też przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli prawie 160 działek dilerskich amfetaminy, prawie 50 marihuany i 18 sztuk tabletek ekstazy. Decyzją prokuratora sprawcy, którzy przemocą i groźbą pozbawienia życia usiłowali wymusić zwrot wierzytelności, zostali objęci policyjnym dozorem. Mają również zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

– dodaje rzecznik częstochowskiej policji.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024