Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przyznano nagrodę równości w Częstochowie i wyróżnienia za działania pomocowe

Facebook Twitter

W Częstochowie została wręczona Nagroda Równości im. Mieczysławy Biegańskiej. Trafiła podczas Gali Ekonomii Społecznej, w Teatrze im. Adama Mickiewicza, do rąk dyrektora Huty Liberty Częstochowa. Krishnamoorthy Venkatasubramanian został doceniony za pomoc na rzecz ukraińskich uchodźców, których firma gościła w swoim budynku.

Docenione miejskimi nagrodami zostały też osoby za zaangażowanie w przedsięwzięcia społeczne i pomocowe oraz aktywność w organizacjach pozarządowych.

Nominowano 10 osób fizycznych. Nagrodzono 5 z nich:

  • Sebastian Charbich – animator, trener, opiekun najmłodszych adeptów ponad 60-osobowej sekcji speedrowera, zaangażowany w rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Oddany działacz sportowy, od 2021 roku powołany do zarządu Speedway Fan Clubu.
  • Alina Grabna – prezeska Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Częstochowie. Koordynatorka zbiórek charytatywnych, bibliotekarka w Zespole Szkół Samochodowych. Od lat aktywnie promuje czytelnictwo wśród częstochowskich uczniów i uczennic. Pod jej kierunkiem młodzi ludzie przygotowują się do konkursów, osiągając w nich często wysokie wyniki.
  • Robert Kantorysiński – działacz społeczny. Trener i prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Kantor’’. Trenuje zawodników sztuk walki od najmłodszych lat, kształtuje w nich cechy pomagające im zwiększyć pewność siebie, uwierzyć w swoje możliwości. Sam jest Mistrzem Świata z V dan, dwukrotnym Mistrzem Europy oraz wielokrotnym Mistrzem Polski.
  • dr Jan Strączyński – wiceprezes Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy ,,Agape’’. Od 10 lat pracuje jaki streetworker na rzecz osób doświadczających bezdomności i przebywających w miejscach niemieszkalnych. Przez ten czas zyskał olbrzymie doświadczenie w tego rodzaju pracy.
  • Grzegorz Zbroszczyk – prezes Ludowego Klubu Sportowego ,,Płomień”. Od 2018 roku intensywnie rozwija klub pod kątem infrastruktury i osiągnięć sportowych. Skutecznie pozyskuje środki na rozwój, a przy tym angażuje i motywuje innych do współpracy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023