Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przywrócono możliwość odwiedzin w Miejskim Szpitalu Zespolonym

Facebook Twitter

W Miejskim Szpitalu Zespolonym znów można odwiedzać pacjentów. Taką możliwość przywrócono na podobnych zasadach jak przed rokiem. Do bliskich, którzy są pacjentami możemy wejść na wszystkich oddziałach w placówkach częstochowskiej lecznicy.

fot. zsm.czest.pl

Trzeba zachować zasady ostrożności, wchodzić pojedynczo i na krótko.

Do pacjenta może przyjść jedna osoba, czas odwiedzin nie powinien przekraczać 20 minut, dana osoba nie powinna prezentować objawów chorobowych, głównie gorączki i zakażenia górnych dróg oddechowych. W miarę możliwości, żeby te wizyty były krótkie, ale są możliwe na wszystkich oddziałach, oczywiście jeżeli stan pacjenta i inne sytuacje na to pozwalają, chodzi tu np. o OIOM – to zawsze jest indywidualna decyzja. 

Dla odwiedzających dostępne są obiekty przy: Mirowskiej, Mickiewicza i Bony, mówi dyrektor miejskiego szpitala Wojciech Konieczny. Przywrócono taką możliwość w następstwie znacznego spadku hospitalizowanych osób w związku z pandemią:

Ogólna zasada jest taka, że odwiedziny w takim nieco ograniczonym zakresie są przywrócone.

Musimy zgłosić wcześniej chęć odwiedzin?

Po prostu idzie się na oddział i tam się zgłasza personelowi, że chce się kogoś odwiedzić i personel informuje, na której sali dany pacjent leży. Mogą być jakieś pytania ze strony pielęgniarek czy lekarzy o stan zdrowia. Odwiedzający musi mieć maseczkę, rękawiczki, dezynfekować ręce.

Dyrektora częstochowskiego szpitala miejskiego Wojciecha Koniecznego pytał Mariusz Osyra. Do tego nie trzeba być zaszczepionym, aby odwiedzać najbliższych w szpitalu. Na razie na takie poluzowanie ograniczeń nie zdecydował się szpital z Parkitki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj