Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przyszli pracownicy branży hotelarskiej sprawdzili się w konkursie

Facebook Twitter

"Najsprawniejszy w Zawodzie", pod takim szyldem w częstochowskim hotelu Ibis sprawdzili się uczniowie, którzy chcą pracować w przyszłości w hotelarstwie. Rywalizowali słuchacze szkół specjalnych z całego województwa śląskiego. Taka praca to dla nich duża szansa, mówi dyrektorka Szkoły Branżowej I stopnia z Częstochowy.

Byli oceniani z wykonania praktycznych zadań przez jurorów oceniających ich pracę w roli pomocnika obsługi hotelarskiej. Na czym polegała konkursowa rywalizacja?

Jak mówi Jolanta Wróblewska, zastępca dyrektora Katolickich Szkół Specjalnych w Częstochowie, współpraca z ośrodkami hotelarskimi trwa od lat, wielu z absolwentów szkoły pracuje w placówkach na terenie miasta i regionu w zdobytym w szkole zawodzie. Zawodników pytał o trudność zadań Mariusz Osyra.

Mówili uczestnicy drużyn z Częstochowy i Zawiercia oraz dyrektor szkoły Jolanta Wróblewska. Korzyść z podobnych konkursów jest dwustronna, mówi dyrektorka częstochowskiego Hotelu Ibis. Hotel ma już wśród pracowników wychowanków tej szkoły…

Mówi Anna Jach-Koterba. Konkursowe zmagania z mikrofonem Radia Jura podsłuchał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj